Pogoda jutro Pogoda Poznań
101

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Volkswagen Poznań z rekordem produkcji samochodów
KaT | aktualizacja: Środa, 1 2018 roku, godzina 24: 0

Największy pracodawca w regionie zakończył rok 2017 z rekordowymi wynikami.

Volkswagen Poznań z rekordem produkcji samochodów
Zakład we Wrześni | VW Poznań

W 2017 roku w poznańskiej fabryce Volkswagena wyprodukowano 164 668 samochodów VW Caddy. To najwięcej od momentu otwarcia zakładu w 1993 roku. W nowej fabryce we Wrześni produkowanych jest natomiast już 69 wariantów VW Craftera, a więc wszystkie dostępne opcje. W tym roku produkcja osiągnie 70 tysięcy sztuk. Na rok 2019 zaplanowano wyprodukowanie osobowej wersji Craftera.

Ale to nie koniec dobrych wyników. Chwali się także poznańska Odlewnia Volkswagena. W całym ubiegłym roku wyprodukowano w niej 4 562 460 komponentów - to o ponad 100 tysięcy więcej niż w 2016 roku. Od 2017 roku w zakładzie powstają części związane z budową samochodów elektrycznych, a to ma zagwarantować zatrudnienie pracownikom i funkcjonowanie odlewni przez lata.

W czterech zakładach VW Poznań w 2017 roku zatrudniano prawie 11 tysięcy pracowników. - Zakończyliśmy negocjacje płacowe, przygotowujemy się do kolejnych rekrutacji i uruchomienia trzeciej zmiany w zakładzie Craftera we Wrześni – mówi Jolanta Musielak, członek Zarządu ds.  Personalnych i Organizacji Volkswagen Poznań.

Cały czas trwają przygotowania do rozbudowy zakładu w Antoninku. Prace mają ruszyć wkrótce, a w 2020 roku ma się tu rozpocząć produkcja nowego auta Caddy 5. Pojazdy będą dostępne również w wersji z alternatywnym napędem.