Reklama

W środę rolnicy będą protestować w centrum Poznania. Są szczegóły od policji

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Ruch na drogach może być utrudniony.

Jak już zapowiadaliśmy, o swoich planach na portalu społecznościowym informuje organizacja zrzeszająca wielkopolskich rolników - Rola Wielkopolski. Protest na ulicy Roosevelta w Poznaniu ma się odbyć w najbliższą środę 8 maja. Organizatorzy podkreślali, że utrudnień dla kierowców nie będzie. Zdaniem policji, kierowcy powinni być przygotowani między innymi na problemy w centrum miasta.

"Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest o godz. 9:00 na ul. Roosevelta, na odcinku od Mostu Teatralnego do Ronda Kaponiera, gdzie protestujący będą blokować skrajne lewe pasy w obydwu kierunkach. Na pozostałych pasach według deklaracji organizatora - ruch ma przebiegać w normalny sposób. Następnie uczestnicy zgromadzenia przejadą na ul. Niepodległości pod Wielkopolski Urząd Wojewódzki, gdzie na 15 minut wstrzymają ruch na obydwu pasach w kierunku północnym. Działania środowisk rolniczych w mieście zaplanowane są do godziny 11:00"- zapowiada sierż. sztab. Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

Jak wskazuje, czasowe utrudnienia w ruchu mogą powstać także na drodze dojazdowej do Poznania z kierunku Suchego Lasu. Protestujący około godz. 8.00 ruszą z Golęczewa, skąd przejadą ul. Obornicką, Niestachowską, Żeromskiego, Dąbrowskiego, aż do miejsca odbywania się zgromadzenia.

Policjanci zapewniają, że podczas trwania protestu funkcjonariusze będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe drogi objazdu gdy zajdzie taka potrzeba.

"Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów" - apeluje sierż. sztab. Paterski.

"Prosimy o stosowanie się do poleceń policjantów regulujących ruchem drogowym w trakcie zgromadzenia" - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro