Pogoda jutro Pogoda Poznań
90

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Justyn Piskorski z Poznania kandydatem PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego
KaT | aktualizacja: Czwartek, 8 2017 roku, godzina 17: 1

Absolwent i pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Justyn Piskorski jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na sędziego Trybunały Konstytucyjnego.

Justyn Piskorski z Poznania kandydatem PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego
UAM

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Justyn Piskorski ma zastąpić profesora Lecha Morawskiego, który zmarł miesiąc temu. - Zarówno wykształcenie, jak i bogate doświadczenie zawodowe wskazuje, iż pan Justyn Piskorski jest dobrym kandydatem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego – czytamy w uzasadnieniu decyzji o zgłoszeniu przez klub PiS kandydatury Piskorskiego.

Doktor habilitowany Justyn Piskorski jest absolwentem prawa na UAM. W Poznaniu odbył aplikację prokuratorską, uzyskał też stopień doktora nauk prawnych, a następnie doktora habilitowanego. Z informacji PAP wynika, że żaden inny klub nie zgłosi swojego kandydata na sędziego Trybunału Konstytucyjnego tłumacząc, iż dotychczasowi sędziowie zostali zaprzysiężeni niezgodnie z konstytucją.