Pogoda jutro Pogoda Poznań
41

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Nadwarciańskie tereny zyskają monitoring i oświetlenie
BS | aktualizacja: Sobota, 8 2017 roku, godzina 12: 1

O potrzebie budowy oświetlenia i monitoringu nad Wartą mówi się od dłuższego czasu. Teraz miasto zapowiada, że prace projektowe zbliżają się do końca i wkrótce będą mogły rozpocząć się prace budowlane.

Nadwarciańskie tereny zyskają monitoring i oświetlenie
UMP

Potrzeba budowy oświetlenia i monitoringu na nadwarciańskich terenach pojawiła się wraz z tłumami, które przybyły nad Wartę po zniesieniu zakazu spożywania alkoholu w tym miejscu. Od tego momentu tereny położone nad Wartą stały się jednym z ulubionych terenów rekreacyjnych, ale pociągnęło to ze sobą również wzrost zagrożeń w tej okolicy - Budowa oświetlenia i monitoringu nad Wartą jest dla miasta zadaniem priorytetowym. Jego realizacja przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na terenach nadwarciańskich, zarówno mieszkańców jak i turystów - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Projekt oświetlenia jednocześnie górnej i dolnej został zresztą zgłoszony do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego w 2016 roku, ale okazało się, że jego realizacja według pomysłu zgłaszającego nie jest możliwa ze względu na ukształtowanie terenu i gęste zadrzewienie - Wobec tego podjęliśmy decyzję o realizacji dwóch osobnych projektów budowlano-wykonawczych oświetlenia oraz monitoringu dla górnej i dolnej terasy zachodniego brzegu Warty. Prace na dolnej terasie mają też ścisły związek z planowaną przez Miasto budową ścieżki pieszo-rowerowej w tym terenie. Ostatecznie rozpocznie ona swój bieg przy parku w Starym Korycie Warty, a zakończy na południu, za Mostem Królowej Jadwigi - wyjaśnia Grzegorz Kamiński, dyrektor Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji.

W styczniu tego roku podpisano umowę na przygotowanie projektu dla wspomnianego odcinka, ale prace projektowe są bardzo czasochłonne ze względu na konieczność uzgodnień pomiędzy wieloma instytucjami - Dokonanie wszystkich ustaleń jest niezwykle czasochłonne. Mimo naszych usilnych starań nie da się znacząco przyspieszyć procedur. Dopiero w momencie uzyskania wszystkich koniecznych zgód będziemy mogli odebrać gotowy projekt - podsumowuje Kamiński.