Pogoda jutro Pogoda Poznań
104

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Zapłacimy kaucję za puszki i plastikowe butelki?
sk | aktualizacja: Poniedziałek, 17 lipca 2017 roku, godzina 10:58

Ministerstwo Środowiska rozważa wprowadzenie kaucji na puszki i plastikowe butelki. Do pomysłu sceptycznie nastawieni są producenci.

Zapłacimy kaucję za puszki i plastikowe butelki?
fot. Alaa Safei / freeimages.com

O planach resortu pisze "Rzeczpospolita". - Taki system ma oczywiście szereg plusów, ale ocena zależy choćby od tego, kto ponosiłby koszty ustawiania automatów. Małe sklepy nie mają wolnej powierzchnią, jaka musiałby zostać przeznaczona pod takie rozwiązania - powiedział w rozmowie z dziennikiem Maciej Ptaszyński z Polskiej Izby Handlu.

Z kolei Krzysztof Baczyński z Coca-Cola HBC Polska podkreślał, że o pomyśle mówi się od dawna, wciąż jednak nie padły żadne konkrety. Nie wiadomo więc np. kto miałby ponieść koszty zbudowania odpowiedniego systemu.

Odpady opakowaniowe to tylko 15 proc. opakowań wprowadzanych na rynek. Zwolennicy rozwiązania podkreślają jednak, że opakowania po napojach najłatwiej ująć w systemie kaucyjnym, ze względu na ich jednorodność.