Pogoda jutro Pogoda Poznań
2012

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Uwaga, złodziej!
KaT | aktualizacja: Środa, 4 2009 roku, godzina 08: 1

Przedświąteczny szał zakupów to radość dla handlowców i... kieszonkowców. Robiąc zakupy na rynkach i w marketach pamiętajmy o pilnowaniu portfeli i dokumentów. Niestety, każdego roku przed świętami rośnie liczba zgłoszeń o kradzieżach dokonywanych przez kieszonkowców.

Chwila nieuwagi i ...nie mamy portfela. Policjanci wyruszyli na ulice i rynki, by odstraszać swoją obecnością grasujących wśród straganów kieszonkowców. Zdaniem funkcjonariuszy bardzo często podczas zakupów nie zastanawiamy się nad tym, czy ktoś ma dostęp do naszej torby.

Najlepszym rozwiązaniem jest chowanie portfela i dokumentów do kieszeni spodni (nie tylnych - z takiej złodziej może wyciągnąć pieniądze) lub koszuli. Pamiętajmy też o tym, że klucze od mieszkania trzymane razem z dokumentami, w chwili kradzieży dają złodziejowi możliwość wejścia do naszego domu.

7 kwietnia m.in. na rynku jeżyckim i cmentarzach policjanci rozdawali Poznaniakom ulotki, które mają im uświadomić, że złodzieje liczą na nasze rozkojarzenie. Często sami prowokujemy kieszonkowców - zostawiamy na nagrobkach torebki, portfele i udajemy się do śmietnika lub po wodę. Nie zapomnijmy o własnym bezpieczeństwie podczas świątecznej gorączki.