Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 15
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
28°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Podróż szlakiem bursztynowym

a.r.
środa, 23.05.2007 r.
godz. 23.23

Ogromna siła, odwaga i determinacja – takimi cechami musi odznaczać się każdy podróżnik, który pragnie osiągnąć postawione sobie cele. Takimi też cechami odznacza się poznanianka - Mirosława Stoińska, której zdjęcia z wyprawy zostały zaprezentowane w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Mirosława Stroińska z Poznania pokonała ponad tysiąc kilometrów piechotą. Za trasę obrała sobie Bursztynowy Szlak drogą celtyckich kupców. Marsz rozpoczęła w lipcu 2006 roku wyruszając z Pragi do Pruszcza Gdańskiego. Stroińska spełniła tym samym swoje największe marzenia, które rodziły się w niej podczas pracy za urzędniczym biurkiem.

Największym problemem okazał się brak szczegółowych map, który wyznaczałyby trasę podróży. Pomogła gościnność spotykanych w różnych miejscowościach ludzi, którzy zawsze chętnie służyli dobrymi radami i wysłuchiwali historii podróżniczki.

Nie obyło się również bez kontuzji i kłopotów ze zdrowiem. Stroińska skręciła kostkę, dlatego musiała wcześniej zakończyć podróż. Nie żałuje jednak niczego i posiada już plany na następne lato. Zamierza przejść te kilkadziesiąt kilometrów trasy, które zostały opuszczone, czyli z Aguileii (Włochy) przez Lentię (Austria) do Pragi. Poznański samorząd zamierza pomóc finansowo w wyprawie.

Podczas podróży Mirosława Stroińska fotografowała najciekawsze miejsca prezentując tym samym zakątki, które często nie znajdują się w przewodnikach. Fotograficzne obrazy zwyczajów, kultury oraz pięknych krajobrazów można oglądać w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wstęp jest bezpłatny.

Reklama