Gytkjaer zapewnił 3 punkty. Lech Poznań - Korona Kielce 2:1

W 12. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Koronę Kielce.

Przerwa reprezentacyjna pozwoliła dojść do siebie zawodnikom mającym problemy ze zdrowiem, a mając komfort wyboru trener Djurdjević mógł znów postawić na ustawienie z trzema środkowymi obrońcami.
Pierwsze 10 minut należało do gospodarzy, którzy ruszyli do ataków i stworzyli sobie kilka okazji, ale nie udało się ich zamienić na gole.
Goście początkowo mieli spore problemy z uporządkowaniem gry, w końcu im się to udało i mecz się wyrównał, a kielczanie mieli nawet okazje do wyjścia na prowadzenie. Generalnie jednak tempo i poziom meczu nie imponowały.
W 25. minucie było jeden do zera. Tiba zagrał z prawej strony na 11. metr, Amaralowi nie udał się strzał, ale piłka trafiła do będącego tuż przed bramką Gytkjaera, który posłał ją do siatki.
Po zdobyciu gola Lech grał spokojnie i nie ryzykował, często oddając inicjatywę rywalom. Korona miała przed przerwą dwie doskonałe okazje do wyrównania, obie po dośrodkowaniach Kosakiewicza z rzutów wolnych, ale świetnych podań nie potrafili wykorzystać Diaw i Soriano.
W drugiej połowie mecz nie imponował poziomem. Lech szukał okazji do kontrataków, z kolei długie wymiany podań zawodników Korony nie przynosiły wymiernych efektów.
Na 2:0 podwyższył Gytkjaer, wykorzystując błąd obrony gości. Duńczyk przejął przed polem karnym bezpańską piłkę, ustawił ją sobie do strzału i nie dał golkiperowi kielczan szans.
Wydawało się, że Lech spokojnie dowiezie zwycięstwo, ale po kilku minutach goście złapali kontakt. Po indywidualnej akcji do Janjicia zagrał Arveladze, następnie piłka trafiła do Soriano, a ten z bliskiej odległości pokonał Buricia.
W końcówce Lech mądrze się bronił, a Koronie brakowało już mocy na szaleńcze ataki.
Lech zagrał nieźle, a o zwycięstwie zadecydowała lepsza skuteczność pod bramką. Po raz kolejny okazało się, że będący w formie napastnik to klucz do sukcesu. Lech jest obecnie trzy punkty za liderem, a za tydzień zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin.
Lech Poznań - Korona Kielce 2:1 (1:0)
Lech: Jasmin Burić - Marcin Wasielewski, Dimitris Goutas, Thomas Rogne, Vernon De Marco, Wołodymyr Kostewicz, Łukasz Trałka, Pedro Tiba, Joao Amaral (Makuszewski 70"), Darko Jevtić (Dioni 70"), Christian Gytkjaer
Rezerwowi: Matus Putnocky - Maciej Gajos, Dioni Villalba, Maciej Makuszewski, Rafał Janicki, Kamil Jóźwiak, Piotr Tomasik
Korona: Matthias Hamrol - Łukasz Kosakiewicz, Ivan Marquez, Djibril Diaw, Ken Kallaste, Matej Pućko (Żubrowski 46"), Adnan Kovacević (Arveladze 67"), Oliver Petrak, Zlatko Janjić, Marcin Cebula (Górski 76"), Elia Soriano
Rezerwowi: Paweł Sokół, Piotr Malarczyk, Mateusz Możdżeń, Maciej Górski, Ivan Jukić, Jakub Żubrowski, Vato Arveladze

90
Koniec spotkania. Lech Poznań - Korona Kielce 2:1. Bramki: Gytkjaer (2) - Soriano
73
Gytkjaer po błędzie obrońców przejął piłkę i strzałem zza pola karnego zdobył gola
64
Nieporozumienie KOstewicza i Jevticia zakończyło się stratą piłki. Od bramki Korona
61
Świetne zagranie Cebuli do Soriano, ale napastnik Korony był na spalonym
60
Godzina gry za nami. Lech ma dobry wynik, ale widowisko nie zachwyca
57
Amral! Bramkarz Korony z trudem obronił uderzenie Portugalczyka zza pola karnego
52
Tiba ładnie dostrzegł po prawej stronie Wasielewskiego, ale ten przegrał pojedynek 1 na 1 z Diaw
51
Lech wyraźnie cofnięty, Korona utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Lech Poznań - Korona Kielce 1:0. Bramka: Gytkjaer
45
Znów szczęście Lecha! Soriano zamykał świetne dośrodkowanie Kosakiewicza, ale trafił w boczną siatkę
43
Diaw skutecznie zablokował strzał Tiby
41
Obaj trenerzy stoją przy linii bocznej i instruują swoich graczy
40
Lech miał świetną okazję do kontry, ale Amaral zgubił piłkę w pojedynku z rywalem