Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Wyznaczono datę spotkania kibiców Lecha Poznań z Jackiem Rutkowskim

sk
wtorek, 3.07.2018 r.
godz. 14.24
sk | wtorek, 3.07.2018 r., godz. 14.24
Wyznaczono datę spotkania kibiców Lecha Poznań z Jackiem Rutkowskim
fot. Tomasz Szwajkowski

Spełni się życzenie kibiców Lecha Poznań, którzy żądali spotkania z Jackiem Rutkowskim.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na początku czerwca najbardziej zagorzali sympatycy Kolejorza ogłosili, że do momentu rozmowy z właścicielem klubu nie będą pojawiać się przy Bułgarskiej, zapowiedziano ponadto "zaprzestanie wszelkich działań promujących mecze domowe Lecha Poznań, całkowity bojkot akcji marketingowych klubu, wszelkich innych działań klubu łącznie z inicjatywami jego sponsorów."

Wszystko było oczywiście pokłosiem słabego sezonu pod względem sportowym i zajść podczas kończącego rozgrywki meczu z Legią Warszawa.

We wtorek Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań poinformowało, że datę spotkania z Jackiem Rutkowskim wyznaczono na 11 lipca. Fanatycy mają za to już za sobą rozmowę z nowym trenerem zespołu, Ivanem Djurdjeviciem.

Pełna treść oświadczenia poniżej:
 

"W dniu wczorajszym został ustalony termin spotkania naszych przedstawicieli z Jackiem Rutkowskim. Odbędzie się ono 11 lipca w godzinach wieczornych.

Wczoraj też odbyło się spotkanie przedstawicieli Grup Kibicowskich z nowym trenerem Ivanem Djurdjeviciem. Spotkanie z racji grona i charakteru miało swobodny przebieg, co pozwoliło na szczerą rozmowę odnośnie przyszłości sportowej Lecha Poznań pod rządami Ivana.

Przekazaliśmy nowemu trenerowi nasze spostrzeżenia odnośnie tego jak wyglądała gra naszego klubu okiem kibiców, a szczególnie jak ocenialiśmy zaangażowanie poszczególnych zawodników, którzy pozostali w kadrze zespołu, a także przekazaliśmy trenerowi nasze oczekiwania co do tego jak według nas powinien prezentować się na boisku Kolejorz. Generalnie sprowadzało się to do tego czego nam wszystkim brakowało - walki, serducha, charakteru, podniesionej głowy, werwy, zaangażowania. Podkreślaliśmy, że to niby oczywiste i że wymagaliśmy tego zawsze, ale rzadko kiedy mogliśmy to u zawodników dostrzec.

Ivan odpowiedział na nurtujące nas kwestie. Zna problemy toczące zespół, zna przyczyny porażek, poznał dobrze szatnię, porozmawiał z wszystkimi zawodnikami.

W tym momencie zespół i Ivan są w środku przygotowań. Generalnie na razie wszystko sprowadza się do 3 zadań: praca, praca i praca. I Ivan bezwzględnie tego wymaga i równie bezwzględnie to egzekwuje. Obecna kadra wygląda tak na jego życzenie, potwierdził doniesienia o wolnej ręce w wyborze zawodników, taktyki, cyklu przygotowań. Potwierdził autorskie decyzje co do składu, a także uargumentował dlaczego zostawił graczy co do których wyraziliśmy wątpliwości.

Wiadomo, że Ivan w pewnym sensie ma z górki jeśli chodzi o nasze zaufanie, ale odstawiając na bok sentymenty brzmiał wiarygodnie, bronił rzeczowo swoich decyzji, podał kilkanaście konkretnych działań, które podjął w celu zdiagnozowania problemów i błędów zespołu, większej mobilizacji, dyscypliny, rywalizacji, poprawienia atmosfery, a także wyznaczenia celów i tego co należ zrobić by je osiągnąć.

O konkretach, które wczoraj usłyszeliśmy powie szerzej zapewne sam Ivan, na razie prosił, aby pozwolić się spokojnie przygotować drużynie, aby wreszcie dała nam powody do dumy i radości."

Grupy Kibicowskie Lecha Poznań.

Reklama