To już jest kryzys?! Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:1

Nie udał się Lechowi Poznań wyjazd do Lubina. Mistrz Polski, po bardzo słabym meczu, przegrał 1:2 z tamtejszym Zagłębiem i po pięciu kolejkach ma na swoim koncie zaledwie cztery punkty.

Maciej Skorża przy ustalaniu wyjściowego składu nie miał zbyt dużego komfortu. Pod nieobecność Kaspra Hamalainena miejsce na pozycji nr 10 zajął David Holman, a Łukaszowi Trałce partnerował w środku pola Abdul Aziz Tetteh. Parę stoperów tworzyli Marcin Kamiński i Tamas Kadar.
Wydawało się, że Lech dobrze wszedł w mecz i uda mu się uzyskać przewagę. Nic jednak mylnego. Już w 7. minucie świetnie lewą stroną urwał się Dorde Cotra, a dośrodkowanie świetnie wykorzystał Krzysztof Janus i strzałem z 11. metra pokonał Jasmina Buricia.
Na domiar złego kilkaset sekund później Kolejorz stracił Gergo Lovrencicsa, który nabawił się kontuzji po starciu z rywalem i musiał zejść z boiska.
Przez dłuższy czas spotkanie było marnym widowiskiem. Gospodarze koncentrowali się na rozbijaniu ataków gości, którzy nie mieli pomysłu na skonstruowanie groźnej akcji.
Ostatnie fragmenty pierwszej połowy należały do gospodarzy. Kapitalną okazję zmarnował Łukasz Janoszka, który z kilku metrów wolejem uderzył obok bramki. W 38. minucie Zagłębie rozegrało kapitalną, zespołową akcję, ale Michal Papadopulos przegrał pojedynek sam na sam z Jasminem Buriciem. 60 sekund później kolejną stuprocentową sytuację dla Miedziowych zmarnował Krzysztof Piątek.
Tuż przed przerwą popis nieporadności dali obrońcy Lecha, którzy nie byli w stanie wybić ze swojego pola karnego. W końcu, po fatalnym kiksie Marcina Kamińskiego, piłkę otrzymał Piątek, który bez problemów podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Pierwsze minuty drugiej połowy pozwalały mieć nadzieje na niezłe widowisko. Dogodne sytuacje zmarnowali Dariusz Formella i Jakub Tosik. Niestety, mecz stał się po prostu nudny. Lech grał nieporadnie, nie będąc w stanie przebić się przez zasieki obronne Zagłębia. Gospodarze starali się kontratakować, jednak również nie byli w stanie zagrozić bramce rywala.

Przez ponad godzinę Lech oddał jeden celny strzał. W końcu w 65. minucie groźnie z dystansu uderzył wprowadzony w przerwie Karol Linetty, ale dobrą interwencją popisał się Forenc. Chwilę później niecelnie z woleja uderzał Marcin Robak.

Czas leciał, a widowisko wcale nie stawało się lepsze. W 76. minucie Zagłębiu należał się rzut karny, bo we własnej szesnastce ręką zagrywał Robak. Arbiter był jednak innego zdania i nakazał kontynuowanie gry.

Lech zdobył honorową bramkę w doliczonym czasie gry. Łukasz Trałka zwiódł w polu karnym obrońcę i zdecydował się na strzał. Piłka trafiła na głowę Robaka, który ustalił wynik meczu na 1:2.

Lech przegrał zasłużenie i nie ma co do tego wątpliwości. Momentami trudno było zorientować się który zespół broni tytułu, a który jest beniaminkiem. Kolejorz ma spory problem i przed dwumeczem z Videotonem piłkarzy czeka sporo pracy.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:2 (0:2)

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Tamas Kadar, Marcin Kamiński, Kebba Ceesay - Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh (Karol Linetty 46") - Dawid Kownacki, David Holman (Denis Thomalla 46"), Gergo Lovrencsics (Dariusz Formella 12") - Marcin Robak

Zagłębie: Konrad Forenc Dorde Cotra, Jarosław Jach, Lubomir Guldan, Aleksandar Todorovski, Jakub Tosik, Adrian Rakowski, Jan Vlasko (Krzysztof Piątek 34"), Krzysztof Janus, Łukasz Janoszka (Eryk Sobków 84"), Michal Papadopulos (Maciej Dąbrowski 79")

90
1:2! Bardzo niecelny strzał Trałki trafił w głowę Robaka, który umieścił piłkę w siatce
90
3 minuty doliczone