Reklama
Reklama

Siatkarki SKF KS Poznań zakończyły sezon w Złotowie

fot. Michał Sułkowski
fot. Michał Sułkowski

Młodziczki i kadetki SKF KS Poznań sezon ligowy zakończyły udziałem w towarzyskim turnieju, który został rozegrany w sobotę w Złotowie.

W kategorii młodziczek siatkarki SKF KS Poznań rywalizowały z zespołami: MLKS Sparta Złotów, UKS Morena Miastko, Mieszko Połczyn Zdrój. Podopieczne Damiana Gapika w pierwszym meczu uległy Sparcie 1:2, a w kolejnym wygrały z dziewczynami z Połczyna 2:0. Ostatnie spotkanie z Moreną decydowało o końcowej klasyfikacji, ale poznanianki przegrały i zajęły ostatecznie trzecie miejsce. Warto podkreślić, że zespół SKF KS Poznań miał w swoim składzie najmłodsze zawodniczki, a przy lepszej skuteczności mógł zająć wyższą lokatę. Ostatecznie puchar za pierwsze miejsce powędrował do UKS Morena Miastko.

Natomiast kadetki SKF KS Poznań w tej samej hali rywalizowały z: Tucholanką Tuchola, MLKS Sparta Złotów oraz MKS MDK Trzcianka. Dla ekipy kadetek budowanej na nowy sezon ligowy był to pierwszy turniej. Poznanianki w pierwszym meczu wygrały z Tucholanką 2:1, a w drugim uległy ekipie z Trzcianki 0:2. W ostatnim spotkaniu turnieju SKF KS wygrał ze Spartą 2:1 i o końcowej klasyfikacji decydował stosunek setów, który tego dnia nie był korzystny dla poznańskich zawodniczek i ostatecznie zajęły one trzecie miejsce.

Kadra SKF KS Poznań na turniej w Złotowie: Magdalena Czajka, Michalina Szidlewska, Katarzyna Czosnowska, Adrianna Hardzińska, Katarzyna Balicka, Aleksandra Łyskanowska, Jagoda Paprzycka, Weronika Fiałkowicz, Julia Grudzińska, Aleksandra Choromańska, Barbara Pietrzak, Karolina Anioł, Monika Bosacka, Klaudia Garstka, Natalia Maciejewska., Karolina Łopatecka (trener), Damian Gapik (trener), Kazimierz Fabin (trener), Michał Sułkowski (kierownik). Wyjazd do Złotowa zespołów SKF KS Poznań był współfinansowany ze środków Wydziału Sportu Miasta Poznania.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro