Reklama
Reklama

Zobacz nocne biegi na Zawadach

fot. poznajpoznan.com
fot. poznajpoznan.com

Ponad 180 osób wystartowało w trzecim biegu na orientację w ramach drugiej edycji cyklu "Poznaj Poznań Nocą", który odbył się na Zawadach.

Biegi na orientację, to mało znana jeszcze w Polsce dyscyplina sportowa, która cieszy się dużą popularnością w krajach skandynawskich. Zawodnik posługując się mapą, ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę, zaliczając w odpowiedniej kolejności punkty kontrolne. Warianty przebiegu miedzy punktami kontrolnymi zawodnik ustala sam.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Trzeci bieg drugiej edycji cyklu "Poznaj Poznań Nocą" odbył się w ostatnią środę na Zawadach. Na starcie pojawiło się ponad 180 zawodników, a pierwszy trasę o długości 3,5 km pokonał Remik Nowak z KS Hades Poznań. Drugie miejsce wywalczył Dominik Wels z SA PSP Poznań, a trzeci był Damian Rychły reprezentujący Azymut Mochy. Natomiast wśród kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Hornik z Grunwaldu Poznań.

- Cieszy nas różnorodność zawodników, ponieważ na zawodach startuje młodzież i dorośli, osoby zaczynające przygodę z bieganiem oraz aktywni biegacze. To pokazuję, że propagowane przez nas biegi na orientacje, są sportem dla każdego -
podkreśla kierownik zawodów, Łukasz Nowacki.

Zgłoszenia do każdego biegu przyjmowane są po przez formularz elektroniczny dostępny na stronie www.poznajpoznan.com. Wszystkie informacje o zawodach, jak i obiegach na orientacje znajdą państwo na stronie www.poznajpoznan.com oraz www.facebook.com/poznajpoznan .

Impreza składa się z 5 etapów (start zawsze o 19:00):
- 23.10.2013 os. Jana III Sobieskiego, zakończony
- 13.11.2013 os. Lecha, zakończony
- 11.12.2013 Zawady, zakończony
- 15.01.2014 os. Armii Krajowej
- 26.02.2014 finał

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro