Reklama
Reklama

Wraca cykl biegów na orientację

Stowarzyszenie Biegaj z Mapą zaprasza na II edycje "Poznaj Poznań Nocą", czyli cyklu zawodów propagujących biegi na orientacje. Pierwszy bieg odbędzie się 23 października na os. Jana III Sobieskiego.

Biegi na orientacje, to mało znana jeszcze w Polsce dyscyplina sportowa, która cieszy się dużą popularnością w krajach skandynawskich. Zawodnik posługując się mapą, ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę, zaliczając w odpowiedniej kolejności punkty kontrolne. Warianty przebiegu miedzy punktami kontrolnymi zawodnik ustala sam.

- Biegi na orientacje, to sport dla każdego, czego przykładem są nasze poprzednie cykle biegów, na których pojawiały się rodziny z dziećmi, młodzież, dorośli, a także aktywni biegacze. Zapraszamy wszystkich chętnych poznania tej dyscypliny - mówi współorganizator cyklu "Poznaj Poznań z Nocą", Bartłomiej Krause.

Pierwszy etap cyklu, odbędzie się w środę 23 października 2013 roku, a areną zawodów będzie osiedle Jana III Sobieskiego w Poznaniu. Centrum zawodów będzie się znajdować na terenie Zespołu Szkół Zakonu Pijarów, a czynne będzie od godziny 18:00. Zawodnicy będą startować w interwale czasowym według listy startowej od godziny 19:00.

Zgłoszenia do każdego biegu przyjmowane są po przez formularz elektroniczny dostępny na stronie poznajpoznan.com. Wszystkie informacje o zawodach, jak i o biegach na orientacje można znaleźć na stronie poznajpoznan.com.

II edycja "Poznaj Poznań Nocą" składa się z 5 etapów (start zawsze o 19:00):

- 23.10.2013 os. Jana III Sobieskiego
- 13.11.2013 os. Lecha
- 11.12.2013 Zawady
- 15.01.2014 os. Armii Krajowej
- 26.02.2014 finał

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro