SKF KS Poznań wygrał IV Wojewódzki Turniej Zamknięcia Sezonu

Siatkarki SKF KS Poznań wygrały w miniony weekend w Starych Oborzyskach k. Kościana IV Wojewódzki Turniej Zamknięcia Sezonu. Drugie miejsca zajęła MLKS Sparta Złotów, a trzecie UKS Pudliszki.

Pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kościan p. Henryka Bartoszewskiego do rywalizacji stanęło sześć zespołów kobiet: UKŻPS Kościan I, UKŻPS Kościan II (w miejsce TKST Siatkarz Jarocin), KS Bazar Śrem, MLKS Sparta Złotów, SKF KS Poznań, UKS Pudliszki. Turniejowe zmagania toczone były według systemu każdy z każdym do dwóch wygranych setów, a przyjęty regulamin sprawił, że przed ostatnią kolejką gier jeszcze pięć zespołów miało szansę na medal.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Ostatnie wolne miejsca!

Sparta Złotów pokonała Bazar Śrem 2:0 i czekała na to co zrobią rywale. UKS Pudliszki w trzech setach wygrał z Kościanem II i również musiał czekać na zakończenie najdłuższego spotkania w turnieju, w którym SKF KS Poznań walczył z UKŻPS Kościan o zwycięstwo przez 75 minut. Sytuacja przed tym spotkaniem była taka, że wygrana 2:0 dawała ekipie z Kościana złoto, a SKF KS Poznań brąz, lecz już jeden wygrany set przez poznanianki dawał złoto właśnie im. Ostatecznie mecz wygrał SKF KS 2:1 (26:28, 26:24, 17:15).

Na zakończenie turnieju wszystkie ekipy nagrodzono dyplomami, a pierwsze trzy dodatkowo medalami. Zespół, który zwyciężył dostał dodatkowo puchar za zwycięstwo. Wiadomo już, że za rok odbędzie się kolejny turniej na zakończenie sezonu.