SKF KS Poznań wygrał IV Wojewódzki Turniej Zamknięcia Sezonu

Siatkarki SKF KS Poznań wygrały w miniony weekend w Starych Oborzyskach k. Kościana IV Wojewódzki Turniej Zamknięcia Sezonu. Drugie miejsca zajęła MLKS Sparta Złotów, a trzecie UKS Pudliszki.

Pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kościan p. Henryka Bartoszewskiego do rywalizacji stanęło sześć zespołów kobiet: UKŻPS Kościan I, UKŻPS Kościan II (w miejsce TKST Siatkarz Jarocin), KS Bazar Śrem, MLKS Sparta Złotów, SKF KS Poznań, UKS Pudliszki. Turniejowe zmagania toczone były według systemu każdy z każdym do dwóch wygranych setów, a przyjęty regulamin sprawił, że przed ostatnią kolejką gier jeszcze pięć zespołów miało szansę na medal.

Sparta Złotów pokonała Bazar Śrem 2:0 i czekała na to co zrobią rywale. UKS Pudliszki w trzech setach wygrał z Kościanem II i również musiał czekać na zakończenie najdłuższego spotkania w turnieju, w którym SKF KS Poznań walczył z UKŻPS Kościan o zwycięstwo przez 75 minut. Sytuacja przed tym spotkaniem była taka, że wygrana 2:0 dawała ekipie z Kościana złoto, a SKF KS Poznań brąz, lecz już jeden wygrany set przez poznanianki dawał złoto właśnie im. Ostatecznie mecz wygrał SKF KS 2:1 (26:28, 26:24, 17:15).

Na zakończenie turnieju wszystkie ekipy nagrodzono dyplomami, a pierwsze trzy dodatkowo medalami. Zespół, który zwyciężył dostał dodatkowo puchar za zwycięstwo. Wiadomo już, że za rok odbędzie się kolejny turniej na zakończenie sezonu.