Z kibicami, ale bez bramek. Lech Poznań - Pogoń Szczecin 0:0

W meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań bezbramkowo zremisował z Pogonią Szczecin.

Goście ewidentnie wyciągnęli wnioski z ostatniej porażki 0:4 i zagrali zupełnie inaczej niż przed dwoma tygodniami. Portowcy dobrze przesuwali się w obronie, nie dając gospodarzom miejsca na rozpędzenia się na skrzydłach i skutecznie zamykając środek pola.

Lech miał ogromne problemy z tak grającą Pogonią, szczególnie, że jego ofensywni liderzy ewidentnie nie byli w najwyższej formie - grę Kolejorza próbowali rozruszać Ramirez i Kostewicz, niewiele jednak z tego wynikało. Wystarczy powiedzieć, że przed przerwą miejscowi nie stworzyli sobie żadnej stuprocentowej okazji i nie oddali choćby celnego strzału.

W pierwszej połowie nieco lepsze wrażenie pozostawiła po sobie Pogoń. Najlepszą okazję miał po zagraniu z lewej strony Stec, ale pomocnik Pogoni nie potrafił celnie uderzyć z piątego metra.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy należał do Pogoni, w końcu jednak inicjatywę zaczął przejmować Lech. Długie wymiany podań w końcu zaczęły zamieniać się w szybkie, składne akcje. Ofensywę Kolejorza ożywiło również wejście Puchacza, który zmienił słabo dysponowanego Jóźwiaka.

W ciągu kilku minut szczęścia próbowali kolejni zawodnicy Lecha, najlepszą okazję miał Marchwiński, Stipica wciąż pozostawał jednak niepokonany, choć bardziej była to zasługa zwichrowanych celowników lechitów, niż popisów Chorwata.

Lech nacierał (choć z pewnymi przerwami) i wydawało się, że bramka musi paść. W 84. minucie Ramirez świetnie wypuścił na lewej stronie Kostewicza, ten wpadł w pole karne i uderzył, ale górą był Stipica. Ukrainiec w tej sytuacji powinien był podawać do lepiej ustawionego Gytkjaera.

Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Taki wynik to rozczarowanie dla fanów Kolejorza, szczególnie, że po słabszej pierwszej połowie w drugiej gospodarze prezentowali się lepiej i stworzyli sobie kilka sytuacji. To było jednak za mało na konsekwentną i mającą nieco szczęścia w obronie Pogoń. Poznaniacy zaprzepaścili tym samym szansę wykorzystania potknięcia Piasta Gliwice i przeskoczenia aktualnego mistrza w ligowej tabeli.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 0:0

Lech: Mickey van der Hart - Robert Gumny, Lubomir Satka, Djordje Crnomarković, Wołodymyr Kostewicz - Dani Ramirez (Zhamaletdinov 86'), Karlo Muhar (Kamiński 57'), Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (Puchacz 60') - Filip Marchwiński - Christian Gytkjaer

Rezerwowi: Miłosz Mleczko - Timur Zhamaletdinov, Tomasz Dejewski, Juliusz Letniowski, Mateusz Skrzypczak, Michał Skóraś, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kamiński, Bohdan Butko

Pogoń: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Benedikt Zech, Konstantinos Triantafyllopoulos, Hubert Matynia - David Stec, Maciej Żurawski (Listkowki 53'), Damian Dąbrowski (Drygas 58'), Tomas Podstawski, Sebastian Kowalczyk - Adam Frączczak (Cibicki 73')

Rezerwowi: Jakub Bursztyn, Mariusz Malec, Ricardo Nunes, Marcin Listkowski, 61. Kacper Smoliński, Kamil Drygas, Michalis Manias, Hubert Turski, Paweł Cibicki

Kartki: Crnomarković 38' (żółta), Frączczak 41' (żółta), Gytkjaer 47' (żółta), Kowalczyk 74' (żółta), Gumny 89' (żółta), Matynia 90' (żółta),

90
94 minuty za nami, ale jeszcze rzut rożny dla Lecha
90
Nieudane dośrodkowanie Kostewicza, poprawka Tiby z dystansu nie znalazła drogi do bramki
90
Matynia ukarany żółtą kartką, rzut wolny dla Lecha
90
4 minuty doliczone
84
Nie ma gola! Ramirez świetnie wypuścił Kostewicza, ten wpadł w pole karne i uderzył, ale górą Stipica. Ukrainiec powinien podawać do Gytkjaera!
82
Piękna akcja Lecha, Marchwiński do Gytkjaera, ten mógł wyjść sam na sam, ale zablokował go obrońca, poza tym był na spalonym
71
Tym razem niecelne uderzenie na bramkę Pogoni w wykonaniu Kostewicza. Lechici znów uwierzyli w siebie
70
Gumny ładnie wpadł z prawej strony w pole karne, zepsuł jednak podanie do kolegi
70
Mocne, ale zablokowane uderzenie Puchacza z 18. metra
69
w końcu inicjatywę przejmuje Lech
67
W końcu dobra akcja Lecha! Marchwiński znalazł się w okazji strzeleckiej uderzył, ale jeden z obrońców zdołał wybić piłkę
66
Atakom Lecha brakuje na razie dynamiki, dobrze ustawiona Pogoń skutecznie sobie z nimi radzi
65
Prostopadłe zagranie Drygasa wzdłuż bramki Lecha, ale piłka nie trafiła do żadnego z jego kolegów
62
Fizyczna walka w polu karnym Lecha po zagraniu z rzutu wolnego, ostatecznie górą obrona Kolejorza
51
Kolejna dobra akcja Pogoni. Goście prezentują się znacznie lepiej niż 2 tygodnie temu
44
Oba zespoły szukają gola, ale na razie to goście stwarzali sobie groźniejsze okazje
41
Żółta kartka za faul dla Frączczaka
39
Piłka po rzucie wolnym dla Pogoni odbiła się od muru, a następnie padła łupem Van der Harta
38
Żółtą kartką ukarany Crnomarković
37
Kowalczyk łatwo ograł Jóźwiaka, zagrał wzdłuż bramki Lecha, ale Frączczak nie zamknął akcji i piłka padła łupem bramkarza