Reklama
Reklama

Strefa Płatnego Parkowania na Wildzie coraz bliżej: ZDM prezentuje projekt nowej stałej organizacji ruchu

fot. ZDM
fot. ZDM

SPP na terenie Wildy ma zacząć funkcjonować za rok.

Przygotowania do wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie trwają od kilku lat. Już Kilka lat temu na zlecenie ZDM Politechnika Poznańska przygotowała koncepcję uspokojenia ruchu w tym rejonie. Następnie dwa lata temu koncepcję konsultowano z Radą Osiedla Wilda. To na podstawie tego dokumentu opracowano projekt nowej stałej organizacji ruchu, który wymaga jeszcze zatwierdzenia przez Miejskiego Inżyniera Ruchu.

- Konieczność uporządkowania parkowana na Wildzie widać gołym okiem. W wielu miejscach samochody stoją w dwóch rzędach - na jezdni i na chodniku, niemal całkowicie ograniczając widoczność. Poziom napełnienia miejsc postojowych przewyższa 100%, co oznacza, że do parkowania pojazdów wykorzystywane są wszystkie miejsca zgodne z przepisami, jak również te nielegalne. Jednocześnie zjawisko traktowania osiedla jako darmowego parkingu buforowego sprawia, że znalezienie wolnego miejsca postojowego bywa wyjątkowo trudne. Odpowiedzią na te problemy jest objęcie Wildy Strefą Płatnego Parkowania. Zostanie ona wprowadzona na obszarze ograniczonym ulicą Królowej Jadwigi i Matyi od północy, rzeką Wartą od wschodu, ulicą Hetmańską od południa i torami kolejowymi od zachodu - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Wprowadzenie strefy ma uporządkować parkowanie - a to oznacza, że nie będzie już możliwe parkowanie w dwóch rzędach, czy blisko przejść dla pieszych i skrzyżowań. Chodniki mają zostać oddane pieszym. SPP ma też uspokoić ruch w okolicy. Część ulic stanie się jednokierunkowa, co pozwoli na wyznaczenie na nich nowych miejsc parkingowych. Wprowadzona też zostanie strefa Tempo 30 i skrzyżowania równorzędne.

Osoby zainteresowane mogą wziąć udział w spotkaniach informacyjnych, które zaplanowano na wtorek i środę. Wszystkie szczegóły, wraz z planem dla konkretnych ulic, dostępne są TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro