Reklama
Reklama

Kolejne dwa sklepy Piotr i Paweł znikają z rynku: zastąpi je inna znana marka

fot. materiały prasowe

Wciąż zmniejsza się liczba sklepów poznańskiej sieci Piotr i Paweł.

Jak informuje portal branżowy dlahandlu.pl, Piotr i Paweł utracił prawo do dwóch lokali w centrach handlowych na terenie Brwinowa oraz Józefosławia w województwie mazowieckim. Lokale przejmie międzynarodowy gigant - Auchan. Sklep w Józefosławiu ma ruszyć już 14 listopada. Data otwarcia obiektu w Brwinowie nie jest jeszcze znana.

Dlahandlu.pl podaje, że obecnie w Polsce działa 66 sklepów Piotr i Paweł. To o 4 mniej, niż w momencie złożenia wniosku przez SPAR Group do UOKiK w sprawie przejęcia sieci. Tymczasem rok temu sieć liczyła ponad 140 sklepów.

Na początku października doszło do podpisania umowy pomiędzy Spar Group z RPA oraz Piotrem i Pawłem. Spółka New Polish Investments kontrolowana przez Spar Group przejęła 80 procent udziałów w spółce Grupa Piotr i Paweł. Pozostałe 20 procent pozostaje w rękach dotychczasowych właścicieli Piotra i Pawła - funduszu TFI Capital Partners.

O przejęciu sieci Piotr i Paweł przez spółkę z RPA piszemy od miesięcy. W lipcu UOKiK wyraził zgodę na dokonanie transakcji. Wszystkie sklepy mają zmienić nazwy na Spar, Spar Express lub Eurospar.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
32.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro