Reklama

"Sylwester w Poznaniu? Po co? Lepiej jakieś chodniki niech wyremontują". Miasto zapowiada Sylwestra kampanią z hejterskimi cytatami

fot. Estrada Poznańska
fot. Estrada Poznańska

Od kilku dni w Poznaniu można zobaczyć nietypową kampanię promocyjną.

Na przystankach komunikacji miejskiej, w autobusach czy tramwajach, a także w internecie można zobaczyć najnowszą kampanię promocyjną, za którą stoi Estrada Poznańska. Na plakatach pojawiły się hejterskie cytaty dotyczące poznańskiego, miejskiego Sylwestra. "Najlepiej w ogóle zlikwidować Sylwestra. Impreza o tej nazwie w Poznaniu to zawsze obciach i żenada", "Sylwester w Poznaniu? Po co? Lepiej jakieś chodniki niech wyremontują", "Sylwestra w Poznaniu najlepiej uczcić minutą ciszy", "W Poznaniu na Sylwestra nigdy nie było i nie będzie gwiazdy. Lepiej zostać w domu. Taniej, przyjemniej i w laczkach" - takie hasła wykorzystano w kampanii. Pochodzą m.in. z forów internetowych. Pod każdym cytatem znajduje się podpis autora tylko z pierwszą literą pseudonimu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Ludzie inaczej reagują na to, co piszą anonimowo, niż kiedy zetkną się z tym oko w oko. Co więcej, jako instytucja kultury chcemy pokazać, że hejt w sieci jest problemem i nie należy go ignorować - wyjaśnia Patrycjusz Tomaszewski z Estrady Poznańskiej.

Kampania w tej formie będzie trwać do początku listopada. Wówczas cytaty zostaną zastąpione informacją o tym, kto będzie gwiazdą miejskiego Sylwestra. Estrada Poznańska zdradza obecnie jedynie tyle, że impreza odbędzie się na placu Wolności i będzie trwać od 22.00 do 2.00. Ma to być rozrywka "na najwyższym poziomie dedykowana całym rodzinom". W ubiegłym roku w imprezie udział wzięło 12 tysięcy osób.

Jak informuje Radio Poznań - to poznaniacy mają w tym roku zdecydować, czy w trakcie Sylwestra odbędzie się w Poznaniu pokaz fajerwerków. Organizatorzy zlecili przeprowadzenie badania telefonicznego, w którym mieszkańcy pytani są o tę kwestię. Wyniki "sondy" mają być wiążące.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro