Reklama
Reklama

Modernizacja Areny: koncerty zobaczy nawet 9 tysięcy osób. Obok budynku ma powstać parking na 700 aut

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Poznaliśmy szczegóły modernizacji Hali Widowiskowo-Sportowej Arena.

Obiektem zarządzają Międzynarodowe Targi Poznańskie, które przedstawiły koncepcję architektoniczną budynku i jego otoczenia.

Według Jacka Jaśkowiaka po remoncie Poznań zyska nowoczesny obiekt widowiskowo-sportowy. - Arena to historyczny punkt na mapie Poznania, do którego wielu mieszkańców czuje sentyment. W nowej odsłonie stanie się obiektem nowoczesnym, spełniającym współczesne standardy, nie tracąc przy tym swoich historycznych walorów. Wraz z przylegającą przestrzenią publiczną będzie tętniącym życiem miejscem atrakcyjnym dla mieszkańców i turystów - powiedział prezydent.

Prace zostały zaplanowane na lata 2020-21. Elewacja budynku pozostanie niezmieniona, remont przejdzie jednak dach. Zupełnie zmieni się za to wnętrze Areny.

- Wnętrze Areny będzie spełniać wymagania, jakie stawia się dziś obiektom widowiskowo-sportowym. Najważniejsza jest jego funkcjonalność. Po przebudowie w budynku będą się odbywać koncerty, wydarzenia teatralne, mecze siatkówki, koszykówki, rozgrywki piłki ręcznej i halowej piłki nożnej, zawody sportów walki. Zależało nam więc na maksymalnym zwiększeniu pojemności widowni - zapewnił Przemysław Trawa, prezes zarządu Grupy MTP.

Poziom podłogi zostanie obniżony o 6 metrów. Pozwoli to na ustawienie nowych trybun równolegle do boiska, będą one również bardziej strome i kilkupoziomowe. Dzięki temu zwiększy się pojemność obiektu, pojawią się również tzw. skyboxy, czyli przestrzenie o podwyższonym standardzie. Trybuny będą mobilne, co umożliwi ich całkowite złożenie i pozostawienie pustej płyty parkietu. W obiekcie znajdą się też szatnie, garderoby, sale konferencyjne, food court oraz restauracja z tarasem.

Ponadto w sąsiedztwie Areny ma zostać wybudowany trzypoziomowy parking dla 700 samochodów. Powstanie również podziemny parking techniczny, przeznaczony dla obsługi wydarzeń organizowanych w hali.

Podczas wydarzeń sportowych na trybunach Areny zasiądzie maksymalnie 6500 osób. Przy okazji koncertów liczba ta ulegnie zwiększeniu do 9000 widzów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
20.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro