Reklama
Reklama

Kolejny odcinek drogi rowerowej i nowa sygnalizacja świetlna na Grunwaldzkiej coraz bliżej

fot. PIM
fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie podpiszą umowę z inżynierem kontraktu wybranym w drodze przetargu.

Inżynier kontraktu będzie nadzorować budowę kolejnego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Chodzi o odcinek pomiędzy ulicami Jugosłowiańską i Słoneczną / Ostroroga. - W ramach tej inwestycji zaplanowano również przebudowę istniejących sygnalizacji świetlnych oraz powstanie nowej, na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Marszałkowskiej, która poprawi bezpieczeństwo mieszkańców - zapowiada PIM. To właśnie na tym przejściu dla pieszych 3 sierpnia doszło do tragicznego wypadku. Para seniorów idących do kościoła została potrącona przez samochód. Kobieta zmarła.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Planuje się również budowę drogi rowerowej w ul. Wyspiańskiego, od ul. Iłłakowiczówny do Reymonta oraz połączenie ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego - dodaje.

Podpisanie umowy z inżynierem kontraktu pozwoli na ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy robót budowlanych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja rozpocznie się na początku 2020 roku. Trasy miałyby być gotowe w połowie przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
74.27 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro