Reklama
Reklama

Jeszcze w tym roku lokatorzy dostaną klucze do nowych mieszkań komunalnych przy ul. Darzyborskiej: zobacz zdjęcia

fot. ZKZL
fot. ZKZL

Jak informuje Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, budowa jest na "ostatniej prostej".

We wrześniu ubiegłego roku rozpoczęto budowę 50 nowych mieszkań komunalnych przy ulicy Darzyborskiej. - Po 12 miesiącach osiedle jest już w ostatniej fazie przygotowań do zamieszkania. W standardzie znajdziemy w pełni przygotowaną łazienkę z kabiną prysznicową oraz umywalką. W kuchni przyszli lokatorzy znajdą kuchenkę oraz zlewozmywak. W tej chwili trwają prace na częściach wspólnych takich jak oświetlenie, chodniki czy place zabaw, które dopełnią całość inwestycji - wyjaśnia Łukasz Kubiak z ZKZL.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

To pierwszy etap inwestycji. Powstało tu 6 budynków parterowych z 50 mieszkaniami. Są to mieszkania 1- i 2-pokojowe o powierzchni od 27 do 49 metrów kwadratowych. - Wybudowane osiedle jest kontynuacją współpracy ZKZL z fundacją "Barka", w zakresie zapewnienia dachu nad głową mniej zamożnym członkom lokalnej społeczności, ale także wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym - dodaje.

Do połowy października można składać w ZKZL przy ulicy Matejki wniosek o mieszkanie w nowych budynkach. Pierwsi mieszkańcy mają dostać klucze do nowych mieszkań jeszcze w tym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro