Chcieli zablokować I Kaliski Marsz Równości pikietą promującą... introdukcję orangutana na tereny Polski
W najbliższą niedzielę w Kaliszu chciano zorganizować 34 zgromadzenia. Powód? Przez miasto ma przejść I Kaliski Marsz Równości.
Organizatorzy Marszu Równości, który pierwszy raz przejdzie przez Kalisz, mogą odetchnąć z ulgą. We wtorek Urząd Miasta Kalisza potwierdził, że I Kaliski Marsz Równości może w najbliższą niedzielę legalnie przejść przez miasto. Były obawy, że to się nie uda - po ogłoszeniu tego pomysłu do urzędników zgłoszono kilkadziesiąt innych zgromadzeń, które miałyby się odbyć tego samego dnia. Celem ich pomysłodawców było zablokowanie organizacji Marszu Równości.
Wśród zgłoszonych zgromadzeń są m.in. "Pikieta miłośników serii Szybcy i Wściekli", "Pikieta miłośników twórczości Chopina", "Obrona polskiego złotego" oraz "Manifestacja w obronie bobrów". Urząd zdecydował się na zakazanie 8 ze zgłoszonych zgromadzeń, w tym "Pikiety promującej introdukcję orangutana sumatrzańskiego na tereny Polski". Jak tłumaczą urzędnicy, I Kaliski Marsz Równości zgłoszony był wcześniej, a miejsce organizacji zgromadzeń by się pokrywało.
Choć w Kaliszu powstała petycja przeciwko organizacji Marszu Równości, pod którą podpisało się 9000 osób, nie ma już formalnych przeciwwskazań do organizacji wydarzenia, dlatego organizatorzy ogłosili trasę, jaką przejdą. Marsz rozpocznie się w niedzielę o 15.00 na Plantach, a następnie przejdzie m.in. ulicami Nowy Rynek, 3 Maja, Zamkową i Śródmiejską do pomnika Marii Konopnickiej. Chęć udziału w wydarzeniu potwierdziło blisko 800 osób. Zainteresowanych jest 2 500 osób.
- Kalisz jest miastem dla wszystkich. Chcemy to powiedzieć głośno. Dlatego 22 września 2019 roku pójdziemy razem w I Kaliskim Marszu Równości. Lista dyskryminowanych jest długa: kobiety, uchodźcy i emigranci, osoby z niepełnosprawnościami, osoby o innej orientacji seksualnej, innym kolorze skóry, innych poglądach religijnych niż katolicy. Wszystkich należy traktować równo, także Ciebie i dlatego przyjdź na Marsz, pokaż, że jesteś za równością, miłością, tolerancją. To są uniwersalne wartości. Dlatego szykujcie tęczowe flagi, banery, balony i brokat. Będzie głośno, będzie wesoło, będzie miłośnie - zachęcają organizatorzy.
Na niedzielę swój happening w Kaliszu planuje m.in. Młodzież Wszechpolska, która chce "odkazić miasto ze wszelkich ideologii LGBT". Pomóc w tym mają szczotki i miotły.
Najpopularniejsze komentarze