Reklama
Reklama

Miasto ogłosiło trzeci przetarg na przebudowę rynku Łazarskiego. Tym razem złagodzono wymagania

fot. UMP

Trzeci przetarg na przebudowę rynku Łazarskiego doczekał się oficjalnego ogłoszenia.

Ta zapowiadana od dawna inwestycja nie ma na razie szczęścia. Do pierwszego przetargu, ogłoszonego latem ubiegłego roku, nie zgłosił się żaden wykonawca. Z kolei przy drugim podejściu do konkursu przystąpiła jedna firma, ale jej oczekiwania o ponad 20 mln zł przekroczyły budżet inwestycji.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Urzędnicy jednak się nie poddają. - Podjęto decyzję, by przed ogłoszeniem kolejnego postępowania przetargowego zmienić założenia związane z trybem i harmonogramem realizacji inwestycji. Postanowiono zmodyfikować zapisy przetargowe, łagodząc wymagania stawiane potencjalnym wykonawcom - poinformował urząd miasta.

Najważniejsza zmiana to skrócenie czasu wykonania do 1,5 roku i realizacja w jednym etapie. To oznacza tymczasowe przeniesienie targowiska, ale kupcy zgodzili się już na lokalizację za Zespołem Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej 90.

Wokół rynku powstanie dwukierunkowa ulica, przewidziano także przestrzeń handlową np. na okazjonalne jarmarki. Mieszkańcy zyskają także szersze chodniki, nowe elementy zieleni czy miejsca do wypoczynku.

Oferty w przetargu można składać do 16 października.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
5℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
40.75 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro