Reklama
Reklama

Volkswagen Poznań zaczyna produkować części do elektrycznego modelu auta

fot. VW Poznań
fot. VW Poznań

W Odlewni Volkswagen Poznań powstają elementy obudowy przekładni silnika.

Elementy wyprodukowane w Poznaniu będą trafiać do zakładu w niemieckim Kassel, a tam zostaną wykorzystane w elektrycznych układach napędowych modelu Volkswagen ID.3. - To pierwszy produkt w portfolio poznańskiego zakładu, który zabudowany zostanie w elektrycznym modelu Volkswagen ID.3. Co równie ważne jego produkcja będzie neutralna pod względem emisji CO₂ - wyjaśnia Dr Thomas Kreuzinger - Janik, dyrektor Odlewni Volkswagen Poznań.

Rocznie poznański zakład będzie produkować około 0,5 miliona sztuk tego elementu. Aby produkcja była możliwa, konieczne było zainwestowanie ponad 40 milionów złotych w niezbędną infrastrukturę. - Proces produkcji komponentów jest całkowicie zautomatyzowany i zintegrowany za pomocą transporterów, kamer i robotów. Do obróbki części wykorzystano innowacyjne technologie, m.in. digitalizację linii czy automatyzację załadunku - wyjaśnia Volkswagen Poznań. Za proces produkcji odpowiada 15 przeszkolonych wcześniej pracowników.

Poznańska Odlewnia Volkswagena to trzecia pod względem wielkości odlewnia firmy na świecie i jedna z największych odlewni w Europie. Co ciekawe, co trzecie auto marki wyprodukowane na świecie posiada część z poznańskiego zakładu. - W odlewni produkowane są głowice cylindrowe do silników, obudowy przekładni kierowniczej, wsporniki przedniej osi zawieszenia, pokrywy głowic cylindrowych oraz obudowy sprzęgła i skrzyni biegów - dodaje VW Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro