Reklama
Reklama

O krok od tragedii na przejeździe kolejowym: utknęła między szlabanami i próbowała ustawić auto bokiem

fot. gniezno24.com
fot. gniezno24.com

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na przejeździe kolejowym między Gnieznem i Wierzbiczanami.

Jak podaje portal gniezno24.com, kobieta kierująca peugeotem utknęła na przejeździe kolejowym między rogatkami. Próbowała wykręcić samochodem i ustawić się bokiem do torów. - Sytuacja przypominała to, co robił na nagraniu kierowca karetki w Puszczykowie, czyli zamiast jechać na wprost lub wycofać i taranować szlaban, to chciała chyba stanąć bokiem do torów albo wycofać bez jego uszkadzania - wyjaśniał świadek zdarzenia w rozmowie z lokalnym portalem.

Ostatecznie kobieta przerysowała bok pojazdu o opuszczoną rogatkę. Po chwili nadjechał pociąg towarowy, ale na szczęście nie doszło do wypadku. Pojazd, którym podróżowała kobieta, zmieścił się przed torowiskiem.

Zdaniem gnieźnieńskich dziennikarzy, coraz częściej na tym przejeździe kolejowym dochodzi do takich sytuacji. Powodem jest zwiększająca się liczba samochodów korzystających z kiedyś mało uczęszczanej trasy. Dziś powstają tu nowe domy, a tym samym dojeżdża do nich coraz więcej pojazdów. Kierowcy niestety często lekceważą znaki i próbują przejeżdżać przez tory mimo zamykających się rogatek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro