Reklama
Reklama

W niespełna 2 minuty ukradli mercedesa wartego 200 tysięcy złotych. Zobacz jak

fot. Facebook / Szymon Ratajczak
fot. Facebook / Szymon Ratajczak

Do kradzieży doszło w nocy z soboty na niedzielę w Lesznie.

Nagranie momentu kradzieży upubliczniono na portalu Facebook z prośbą o udostępnienie. Do kradzieży doszło w niedzielę około 2:30. Na video zarejestrowanym przez kamerę znajdującą się na budynku w pobliżu miejsca parkingowego widać jak dwóch mężczyzn kręci się przy samochodzie. Po chwili jeden z nich podchodzi do drzwi wejściowych budynku trzymając w dłoniach niewielkie urządzenie wyposażone w kable. Zachowuje się tak, jakby próbował złapać sygnał radiowy. Po kilku sekundach auto "magicznie" się otwiera, a drugi z mężczyzn wsiada za kierownicę. Dołącza do niego kolega i odjeżdżają.

Z relacji portalu leszno24.pl, który opisał kradzież wynika, że sprawą zajmuje się już policja. Trwa m.in. zabezpieczanie nagrań z monitoringu z okolicy miejsca kradzieży. Skradziony pojazd posiada system bezkluczykowego uruchamiania silnika. Oznacza to, że wystarczy być z kluczykiem w pobliżu samochodu, by go otworzyć i uruchomić przyciskiem START znajdującym się w środku pojazdu.

Złodzieje prawdopodobnie posłużyli się wzmacniaczem sygnału z kluczyka. Właściciele samochodów z system bezkluczykowym powinni wyposażyć się w specjalny futerał do przechowywania kluczyka. Sprawia on, że sygnał jest nie do wykrycia przez potencjalnych złodziei.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że skradziony pojazd to mercedes S 350 warty około 200 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.48 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro