Reklama
Reklama

Łukasz Trałka zawodnikiem Warty Poznań. "To będą moje ostatnie lata w piłce"

fot. Warta Poznań
fot. Warta Poznań

Łukasz Trałka został w czwartek piłkarzem Warty Poznań.

Doświadczony piłkarz trenował z drużyną od kilku tygodni, ale cały czas brał pod uwagę opcję wyjazdu poza Polskę. Satysfakcjonujące oferty jednak ostatecznie nie nadeszły i były zawodnik Lecha Poznań związał się z Zielonymi.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Wiadomo, że Łukasz jest zawodnikiem, którego kibicom, szczególnie w Poznaniu, przedstawiać nie trzeba. Jestem przekonany o tym, że w środku pola siła naszej drużyny znacząco wzrośnie, a nasz nowy piłkarz pomoże Warcie Poznań w osiąganiu celów krótko- i długoterminowych - komentował Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań.

35-latek podpisał umowę do końca sezonu, zawierającą opcję przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy. - W tym oknie transferowym myślałem o wyjeździe za granicę, ale od początku zakładałem, że musiałaby to być propozycja na tyle dobra, żebym zdecydował się zostawić rodzinę na rok i wyjechać. Pojawiały się oferty, ale to nie było to, czego oczekiwałem. Miałem też kilka ofert z klubów ekstraklasy, I i II ligi. Kiedy pojawiła się propozycja z Warty Poznań, uznałem, że to będzie dla mnie najlepsze rozwiązanie. Będę mógł jeszcze pograć w piłkę, a jednocześnie zostać z rodziną. Mój syn chodzi tu do szkoły, niedawno urodził mi się drugi syn. Jestem szczęśliwy, że nadal będę w Poznaniu. Zagram dla Warty i z bliska będę mógł śledzić losy Lecha - powiedział Trałka.

- Chcę teraz pomóc drużynie, dać jej to, co mam najlepszego. Sam jestem ciekaw, co będziemy w stanie osiągnąć. Wiadomo, że w zespole zaszło latem wiele zmian, jest nowy trener, więc pewnie weryfikacja możliwości zespołu przyjdzie za parę tygodni. Teraz jestem bardzo zbudowany tym, jak to wygląda. Nie wiem, czy będę grał tu rok czy dwa, ale to będą moje ostatnie lata w piłce. Pewnie to właśnie tu, w Warcie Poznań zakończę swoją karierę - zapowiedział defensywny pomocnik.

Trałka ma na koncie m.in. 371 występów w ekstraklasie i 7 spotkań w reprezentacji Polski. W latach 2012-19 bronił barw Lecha Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro