Reklama
Reklama

Wybory parlamentarne: Tadeusz Dziuba "dwójką" PiS?

Tadeusz Dziuba | fot. WTK

Wciąż oficjalnie nie wiadomo jak będą wyglądać listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu poznańskim.

Partia rządząca ogłosiła jedynie, że z "jedynką" wystartuje minister Jadwiga Emilewicz. Pozostałe szczegóły mają być ujawnione dopiero po ogłoszeniu terminu wyborów. Do urn pójdziemy prawdopodobnie 13 października, ale to wciąż niepotwierdzona informacja.

"Głos Wielkopolski" informuje, że praca nad listami trwa, a w ostatnich dniach zaszły na nich zmiany. Wcześniej wydawało się, że z numerem drugim wystartuje wiceminister spraw zagranicznych i poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk, ale według gazety został on przesunięty na trzecie miejsce. Jego kosztem zyskał natomiast Tadeusz Dziuba, były szef poznańskich struktur PiS i czynny poseł.

Czwarte miejsce ma otrzymać Małgorzata Stryjska, obecnie radna sejmiku, a piąte Tadeusz Zysk. "Szóstka" przypadłaby Bartłomiejowi Wróblewskiemu, posłowi obecnej kadencji.

PiS 4 lata temu zdobył w Poznaniu i okolicach 3 mandaty. Miejsce w Sejmie dla liderki listy jest niemal pewne, więc w tej sytuacji smakiem musiałby obejść się przynajmniej jeden z obecnych parlamentarzystów. Chyba, że partii Jarosława Kaczyńskiego uda się powiększyć stan posiadania, a według publikowanej już przez nas prognozy PiS ma teoretyczne szanse na 4 mandaty.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
20℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro