Reklama
Reklama

Wybory parlamentarne: Tadeusz Dziuba "dwójką" PiS?

Tadeusz Dziuba | fot. WTK

Wciąż oficjalnie nie wiadomo jak będą wyglądać listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu poznańskim.

Partia rządząca ogłosiła jedynie, że z "jedynką" wystartuje minister Jadwiga Emilewicz. Pozostałe szczegóły mają być ujawnione dopiero po ogłoszeniu terminu wyborów. Do urn pójdziemy prawdopodobnie 13 października, ale to wciąż niepotwierdzona informacja.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Głos Wielkopolski" informuje, że praca nad listami trwa, a w ostatnich dniach zaszły na nich zmiany. Wcześniej wydawało się, że z numerem drugim wystartuje wiceminister spraw zagranicznych i poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk, ale według gazety został on przesunięty na trzecie miejsce. Jego kosztem zyskał natomiast Tadeusz Dziuba, były szef poznańskich struktur PiS i czynny poseł.

Czwarte miejsce ma otrzymać Małgorzata Stryjska, obecnie radna sejmiku, a piąte Tadeusz Zysk. "Szóstka" przypadłaby Bartłomiejowi Wróblewskiemu, posłowi obecnej kadencji.

PiS 4 lata temu zdobył w Poznaniu i okolicach 3 mandaty. Miejsce w Sejmie dla liderki listy jest niemal pewne, więc w tej sytuacji smakiem musiałby obejść się przynajmniej jeden z obecnych parlamentarzystów. Chyba, że partii Jarosława Kaczyńskiego uda się powiększyć stan posiadania, a według publikowanej już przez nas prognozy PiS ma teoretyczne szanse na 4 mandaty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
22.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro