Reklama
Reklama

Rondo Śródka i Głogowska z dużymi utrudnieniami: "to jest totalna dzicz!"

fot. czytelnik

W weekend wprowadzono istotne zmiany w organizacji ruchu na rondzie Śródka oraz na ulicy Głogowskiej.

- To co dzieje się przed rondem Śródka to jest totalna dzicz. Ze Swarzędza na Śródkę prawie 50 minut. Ale dlatego, że przy Tomickiego wszyscy omijają wysepkę, a następnie wpychają się prawym pasem i przed auta. A ci uczciwi stają jak te osły. Wystarczyłoby postawić jeden patrol i sytuacja byłaby o niebo lepsza - pisze nasz czytelnik.

W rejonie ronda Śródka trwają obecnie prace torowe. Tym razem ekipy MPK pracują od strony ulicy Wyszyńskiego, tym samym nie kursują tramwaje od placu Wielkopolskiego do ronda Śródka. Inwestycja polega na wymianie dwóch rozjazdów, nawierzchni torowej (na łuku przed mostem Chrobrego) oraz drogowej (przy ulicy Wolnica).

Prace oznaczają spore utrudnienia dla kierowców, co widać na poniedziałkowych mapach korków. Auta, ze względu na remont torowiska, nie mogą przejechać w relacji Podwale - Jana Pawła II oraz Warszawska - Jana Pawła II. Utworzona została "przewiązka" na ulicy Wyszyńskiego, dzięki której można dostać się na ulicę Jana Pawła II. Jak łatwo się zorientować - korki tworzą się na dojeździe do ronda od strony ul. Warszawskiej oraz od strony Zawad. Wszystko przez "wąskie gardło".

Ale to nie koniec. - Od poniedziałku na torowisku w rejonie mostu rozpoczną się prace montażowe, w trakcie których zamykany będzie jeden wewnętrzny pas ruchu ul. Estkowskiego (wyjazdowy lub wjazdowy) w zależności od aktualnego zakresu prowadzonych prac - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich. Drogowcy apelują do kierowców, by w miarę możliwości omijali rondo Śródka. Między 7.00 i 19.00 ruchem mają tu kierować służby.

Także w weekend rozpoczął się kolejny etap prac na ulicy Głogowskiej. Tramwaje nie dojeżdżają na pętlę Górczyn. Utrudnienia występują na skrzyżowaniu Głogowska / Ściegiennego. - W związku z wymianą nawierzchni torowej i drogowej w tym miejscu wprowadzona zostanie następująca organizacja ruchu: skręt w lewo od wiaduktu Kosynierów Górczyńskich w ul. Ściegiennego będzie możliwy przez przewiązkę zlokalizowaną bezpośrednio za skrzyżowaniem, jadąc od ul. Krzywej, żeby dostać się na wiadukt lub ul. Ściegiennego, również trzeba będzie skorzystać z tej przewiązki, zachowana będzie jedynie relacja w prawo z ul. Ściegiennego w stronę wiaduktu - objazd łącznicami zjazdową i wjazdową na wiadukt - informuje MPK Poznań.

O zmianach w transporcie publicznym przeczytasz TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro