Reklama

Stare Miasto: brutalnie zgwałcili i skatowali 35-latkę. Sąd skazał ich na więzienie, ale nie wydał najsurowszego wyroku

fot. archiwum
fot. archiwum

W lutym ubiegłego roku 4 mężczyzn zgwałciło i skatowało 35-letnią kobietę.

Pod koniec lutego 2018 roku 35-latka przypadkiem spotkała swoją koleżankę, która zaproponowała jej odwiedzenie mieszkania swojego znajomego. Chodziło o lokal przy ulicy Garncarskiej na poznańskim Starym Mieście. Jak relacjonuje Gazeta Wyborcza, w mieszkaniu wszyscy spożywali alkohol i zasnęli. Koleżanka 35-latki po pewnym czasie wyszła z lokalu.

Tym samym zostali w nim 35-latka oraz właściciel, do którego następnego dnia dołączyło trzech mężczyzn. Ponownie pito alkohol. W pewnym momencie mężczyźni zażądali, by kobieta się rozebrała. Gdy tego nie zrobiła, brutalnie ją pobili. W końcu straciła przytomność. Wówczas ją zgwałcono i pozostawiono w mieszkaniu bez pomocy. Dopiero następnego dnia odnalazła ją przypadkowa osoba.

Skatowana kobieta trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację ratującą życie. Do dziś jednak potrzebuje pomocy - ma m.in. niedowład czterokończynowy. Przebywa w zakładzie opiekuńczo-leczniczym.

Proces w tej sprawie ruszył w czerwcu ubiegłego roku. Odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Piotr Żytnicki z GW podaje, że wyrok zapadł w tym tygodniu. Na ławie oskarżonych zasiadło czterech mężczyzn. Groziło im nawet 15 lat więzienia. Dwóch gwałcicieli skazano na 10,5 roku (odpowiadali jako recydywiści), mężczyznę, który skatował kobietę - na 8,5 roku, a ostatniego na rok więzienia za nieudzielenie pomocy.

Rodzice kobiety będą rozważać apelację.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
45.85 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro