Reklama

Od początku roku z poznańskich ulic zniknęło 505 wraków

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Do zadań poznańskich strażników miejskich należy m.in. usuwanie porzuconych pojazdów.

Na ulicach stolicy Wielkopolski nietrudno spotkać samochody przypominające (lub po prostu nimi będące) wraki. O takim przypadku można mówić gdy pojazd nie posiada tablic rejestracyjnych lub jego stan techniczny wskazuje, od dłuższego czasu nikt go nie używał.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA

- Jednak ustawodawca nie precyzuje jak powinien wyglądać wrak pojazdu, dlatego kwalifikacja opiera się wyłącznie na wizualnej ocenie jego wyglądu zewnętrznego. Każdy przypadek strażnicy rozważają indywidualnie - przypomina Przemysław Piwecki.

Funkcjonariusze zawsze rozpoczynają procedurę od próby kontaktu z właścicielem, o ile uda się ustalić jego tożsamość. Jeśli nakaz przekazania wraku do demontażu zostanie zignorowany, wówczas pojazd trafia na strzeżony parking. Po kolejnych 6 miesiącach (o ile nikt się po niego nie zgłosi) samochód uznaje się za porzucony, przez co przechodzi na własność gminy.

- Poznańscy strażnicy od początku roku doprowadzili do usunięcia 505 pojazdów, których stan wskazywał na to, że nie były używane, z czego 136 zostało usuniętych na podstawie ustawy, a 369 usunęli sami właściciele - wyjaśnił rzecznik straży miejskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
29.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro