Reklama
Reklama

Arcybiskup Gądecki napisał do zaatakowanego księdza. "Niepokoją mnie coraz częstsze ataki na wierzących"

fot. Archidiecezja Poznańska
fot. Archidiecezja Poznańska

W niedzielę w Szczecinie doszło do ataku na duchownego.

O sprawie szerszej piskaliśmy tutaj. Trzech mężczyzn wtargnęło do zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela. Zażądali wydania ornatów i zamierzali samodzielnie odprawić mszę w świątyni. Następnie zaatakowali księdza proboszcza i pracownika parafii.

Do sprawy odniósł się metropolita poznański Abp Stanisław Gądecki, będący również Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, który napisał do poszkodowanego ks. prał. Aleksandra Ziejewskiego list.

- Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o fizycznej napaści na osobę Księdza Prałata, do której doszło w minioną niedzielę w kościele św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Przesyłam wyrazy solidarności i duchowego wsparcia oraz zapewnienia o mojej modlitwie również dla współpracowników Księdza Dziekana, którzy ucierpieli w ataku - pisał abp Gądecki.

- Moje najwyższe zaniepokojenie budzą coraz częstsze akty nienawiści wobec ludzi wierzących, w tym wobec kapłanów oraz akty profanacji obiektów sakralnych, miejsc i przedmiotów kultu, tak ważnych dla katolików w Polsce. Ze smutkiem dostrzegam eskalację wrogich zachowań wobec ludzi wierzących, w tym stosowanie przemocy symbolicznej i fizycznej. Choć w społeczeństwie pluralistycznym różnice światopoglądowe są oczywistością, nigdy nie mogą być usprawiedliwieniem dla tego typu nieludzkich czynów - dodał.

Pełną treść listu można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro