Reklama
Reklama

Głogowska z komunikacją zastępczą: ZTM i MPK wprowadzają "udogodnienia"

fot. ZTM Poznań

Pasażerowie skarżą się na organizację komunikacji zastępczej na ulicy Głogowskiej.

- To co dzieje się na Głogowskiej z komunikacją zastępczą to jawna kpina z pasażerów. Rozkład to fikcja. Autobusy jeżdżą, o której chcą. Są za małe, przepełnione. Jazda komunikacją miejską w godzinach szczytu to sport ekstremalny - napisał do nas czytelnik. Takich sygnałów otrzymaliśmy więcej. Zarząd Transportu Miejskiego i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wprowadzają więc modyfikacje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Na liniach nr 149, 175 i 180 kursują obecnie autobusy przegubowe. - Podczas każdego remontu na bieżąco monitorujemy funkcjonowanie komunikacji zastępczej. Zdajemy sobie sprawę, że transport ten nigdy nie będzie w tak wysokim standardzie jak podstawowy, zwłaszcza że na ulicy Głogowskiej pasażerowie normalnie mają do dyspozycji tramwaje. Mamy nadzieję, że decyzja o wprowadzeniu bardziej pojemnego taboru wpłynie na wyższy komfort podróży - mówi Wojciech Miechowicz, zastępca dyrektora ZTM Poznań ds. Publicznego Transportu Zbiorowego. Dodatkowo na przystankach tymczasowych Bałtyk, Most Dworcowy oraz Dworzec Zachodni zamontowano ławki.

Przypomnijmy, że prace na ulicy Głogowskiej prowadzi Aquanet. W tym czasie MPK wykonuje tu punktowe naprawy torowiska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
17.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro