Reklama
Reklama

Wybuchy i huki słyszalne w Poznaniu

fot. CSWL Poznań
fot. CSWL Poznań

Do naszej redakcji pisali w nocy zaniepokojeni mieszkańcy.

- Jakieś wystrzały słychać na Dębcu, coś wiadomo - pyta jeden z czytelników. - Czy są jakieś szkolenia bojowe na Biedrusku? Bo od 5 minut słychać mocne wybuchy i się roznoszą - dodał kolejny chwilę przed 23.00 w niedzielę.

Z naszych informacji wynika, że tym razem nie były to ćwiczenia wojska na poligonie w Biedrusku, a fajerwerki wieńczące koncert odbywający się na terenie Łęg Debińskich.

Przypominamy jednak, że ćwiczenia wojska na terenie poligonu Biedrusko będą trwać do 30 czerwca włącznie, a w ich trakcie wykorzystywane są amunicja bojowa oraz środki minerskie. Ćwiczenia odbywają się w godzinach 8.00 - 17.00 oraz 20.00 - 2.00. One również powodują hałasy i huki.

- Mając na uwadze bezpieczeństwo, na terenie poligonu Biedrusko obowiązuje zakaz wstępu nieupoważnionym przez Komendanta CSWLąd, a tym samym między innymi zakaz zbierania runa leśnego, łowienia ryb, uprawiania sportu i poruszania się pojazdami silnikowymi - zaznacza CSWL w Poznaniu.

Dodatkowo w poniedziałek, czwartek i piątek w godzinach 8.30 - 17.00 zamknięta dla żeglugi wodnej zostanie Warta w granicach poligonu Biedrusko.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody
26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
17.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro