Reklama
Reklama

Prezydent Jaśkowiak z absolutorium

fot. UMP

Rada Miasta przyznała dziś absolutorium Jackowi Jaśkowiakowi, prezydentowi Poznania.

Za przyznaniem absolutorium dla prezydenta Poznania było 22 radnych, przeciw był jeden, a 8 wstrzymało się od głosu. Radni udzielili też prezydentowi wotum zaufania. Tym samym radni uznali, że Jacek Jaśkowiak dobrze zrealizował budżet w ubiegłym roku.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Jak poinformowali miejscy urzędnicy w 2018 roku dochody miasta wyniosły w nim niemal 3,7 mld zł. Ich ważną częścią były wpływy z podatków PIT i CIT, które wyniosły łącznie ponad 1,2 mld zł - czyli więcej, niż zakładano, planując budżet. To kolejny rok, w którym ta kwota rośnie.

Wydatki miasta zamknęły się w kwocie ponad 3,5 mld zł.Zgodnie z informacjami najwięcej pieniędzy Poznań wydał na oświatę i wychowanie - ponad miliard zł. Na transport i łączność miasto przeznaczyło 828 mln zł, a na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska ponad 145 mln zł. Na kulturę i sport wydano odpowiednio ponad 122 mln zł i 90 mln zł, a na ochronę zdrowia - niemal 40 mln zł.

Poznań jest miastem dobrym do życia - podkreślał Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. Potwierdzają to rankingi, które wskazują na dobrą pozycję Poznania wśród innych polskich miast i coraz lepszą pozycję na arenie międzynarodowej. Kluczowy wskaźnik dobrobytu, jakim jest PKB na mieszkańca, wynosi dwukrotnie więcej niż średnia krajowa - lepszy jest tylko w Warszawie. Agencje ratingowe przyznają nam najwyższe możliwe wyniki. Ale najważniejsze jest zadowolenie poznaniaków - niedawno Poznań został uznany za miasto najbardziej otwarte na ludzi w Polsce; miasto, które wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców - dodał.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro