Reklama
Reklama

Po wypadku na Hetmańskiej: będą kolejne zmiany przy przejściu dla pieszych!

To już pewne. Urzędnicy wprowadzą kolejne zmiany w rejonie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego.

- Nastąpi poszerzenie azyli, tak żeby piesi czuli się na tym skrzyżowaniu bezpieczniej. Wiąże się to z zamknięciem lewoskrętu z ul. Hetmańskiej w ul. Dmowskiego (jadąc od ul. Głogowskiej) - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. - Prace powinny się rozpocząć już w najbliższym czasie. Żeby poprawić bezpieczeństwo jak najszybciej pierwsze zmiany będą wprowadzone w formie tymczasowej, a w przeciągu następnych tygodni - na stałe - dodaje.

Do piątku mamy poznać szczegółowe informacje w tej sprawie. Przypomnijmy, że tydzień temu na przejściu dla pieszych na ul. Hetmańskiej zginął 8-letni chłopiec. Wpadł pod nadjeżdżający tramwaj. Z ustaleń śledczych wynika, że tramwaj miał sygnał "droga wolna" - chłopiec wszedł więc na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Mieszkańcy okolicy od 2 lat walczą o poprawę bezpieczeństwa na tym przejściu. Tuż obok znajduje się szkoła podstawowa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
41.97 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro