Reklama
Reklama

Podgórna 9: jest zielone światło dla renowacji kamienicy

fot. Easst Architekci / materiały inwestora

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja rozpocznie się latem.

W maju informowaliśmy, że spółka Structure Capital rozpoczyna sprzedaż mieszkań w budynku przy ulicy Podgórnej 9. Obiekt nazwano Saint Martin Residence. Znajdzie się w nim 55 mieszkań o powierzchni od 27 do 55 metrów kwadratowych. Na parterze zaplanowano lobby i miejsce dla Consierge.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Projekt budowlany przygotowany przez pracownię Easst Architects właśnie uzyskał pozwolenie Miejskiego Konserwatora Zabytków. - Kamienica będzie miała odnowioną fasadę. Zostanie przywrócony detal architektoniczny i prześwit bramowy, który kamienica miała przed wojną - wyjaśnia Marcin Smoliński, odpowiedzialny za projekt ze strony funduszu private equity Structure Capital S.A. - Prace budowlane chcielibyśmy rozpocząć przed jesienią - dodaje.

Structure Capital jest także właścicielem kamienicy przy ulicy Podgórnej 7 (jest w fatalnym stanie, dlatego całkowicie zmieni oblicze), a także terenu przy ulicy Zielonej 4, na którym ma powstać luksusowy hotel z elewacją wykonaną z luster. - W najbliższym czasie ogłosimy nasz nowy projekt na terenie Starego Miasta. Dalej również prowadzimy rozmowy o kolejnych nieruchomościach w Poznaniu - zaznacza Alan Szawarski, prezes Structure Capital S.A.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
22.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro