Sensacja: Hubert Hurkacz odpadł z Poznań Open!

Hubert Hurkacz nie powtórzy ubiegłorocznego zwycięstwa w challengerze ATP Poznań Open.

Najlepszy polski tenisista był zdecydowanym faworytem starcia z Rudolfem Mollekerem i mógł liczyć na wsparcie publiczności.

Początek meczu nie zwiastował tragedii. Hurkacz prowadził 4:1 i pewnie zmierzał do finału. Wtedy jednak w grze Polaka coś się zablokowało, a klasyfikowany na 173. miejscu w rankingu ATP Niemiec wygrał pięć gemów z rzędu i całego seta.

Wtedy Hurkacz poprosił o przerwę medyczną, a fizjoterapeuta zajął się jego plecami, które ewidentnie przeszkadzały Polakowi w skutecznej grze.

W drugiej partii Hurkacz zaczął od przełamania, które następnie stracił przy prowadzeniu 3:2. Polak grał słabo, popełniał sporo błędów, co stworzyło okazję dla Niemca. Molleker nie zmarnował szansy i zapewnił sobie triumf 2:0 w całym meczu.

- Miałem problem z plecami, ale byłem w stanie walczyć dalej. Niestety, ostatecznie zabrakło trochę do zwycięstwa - mówił Hurkacz. - Fantastycznie gra się przed poznańską publicznością, więc szkoda, że tym razem nie udało się wygrać turnieju. To zupełnie inne doświadczenie, dlatego cieszę się, że tutaj przyjechałem i mogłem zagrać w tym turnieju - dodał.

W niedzielnym finale Niemiec zmierzy się z Tommym Robredo. Początek spotkania o 13:00.

Hubert Hurkacz - Rudolf Molleker 2:0 (6:4, 6:4).

• Aktualizacja
    sobota, 8.06.2019 r., godz. 19.58
    Aktualizacja
    Andrea Vavassori wraz z Davidem Vegą Hernandezem pokonali w finale gry podwójnej Poznań Open 2019 duet Pedro Martinez oraz Mark Vervoort.