Reklama

Towarzystwo Bambrów Poznańskich odebrało prestiżową nagrodę z rąk ministra Glińskiego

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się  Gala 44. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej". Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński wręczył wyróżnienia wybitnym przedstawicielom środowiska kultury tradycyjnej.

Towarzystwo Bambrów Poznańskich zostało laureatem nagrody honorowej im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej" w 2019 roku. Zostało docenione przez Instytut Muzyki i Tańca za wysiłek wkładany w ochronę i kultywowanie tradycji bamberskich w naszym mieście.

Wniosek o nagrodę złożył Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania we współpracy z Anną Weroniką Brzezińską z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM. To bardzo prestiżowa nagroda - podkreśla prof. Brzezińska. Dla tych, którzy zajmują się kulturą ludową jest tak ważna, jak dla pisarzy nagroda Nike -dodaje.

Nagroda im. Oskara Kolberga ustanowiona została w 1974 r. Honoruje miedzy innymi artystów tworzących w dziedzinach ludowej sztuki plastycznej i rękodzieła, literatury ludowej, śpiewu, muzyki instrumentalnej i tańca. Nagroda im. Oskara Kolberga jest organizowana na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Muzeum Wsi Radomskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro