Reklama
Reklama

Niektóre bilety znikną z kiosków i biletomatów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM

W związku ze zmianami, które zaczną obowiązywać od 1 sierpnia. między innymi obniżona zostanie cena biletu dobowego i zaczną obowiązywać nowe bilety czasowe na 45 oraz 90 minut. Nie zmieni się cennik dla osób korzystających z tPortmonetki.

Od 1 sierpnia 2019 roku wprowadzony zostanie bilet 45-minutowy na strefy A+B+C+D będzie kosztował 5 zł i zastąpi dotychczasowy do 40 minut lub na 1 przejazd, który dotychczas był w cenie 4,60 zł. Nastąpi zwiększenie zakresu czasowego oraz dodanie strefy D. Bilet nie będzie już obowiązywał na cały przejazd, a będzie tylko na określony czas.

Kolejną nowością jest bilet do 90 minut na wszystkie strefy za 7 zł. Będzie on umożliwiał przesiadki np. z długich linii podmiejskich na linie miejskie.

Ponadto decyzją radnych od sierpnia obniżona zostanie cena biletów na 24 godziny i 7-dniowych. Bilety będą obowiązywać w strefie A i kosztować odpowiednio 12zł oraz 40zł. Z kolei bilet na 24 godziny na strefy A+B+C+D będzie dostępny za 15 zł, natomiast tygodniowy na wszystkie strefy za 60zł.

Jak informuje ZTM utrzymane zostaną oferty promocyjne na bilety 24-godzinny na weekend oraz 24-godzinne na weekend dla rodziny:

- bilet 24-godzinny na weekend - jednorazowy bilet czasowy 24-godzinny skasowany od godziny 20.00 w piątek do godziny 24.00 w sobotę obowiązuje do godziny 24.00 w niedzielę,

- bilety 24-godzinne na weekend dla rodziny - dwa normalne jednorazowe bilety czasowe 24-godzinne upoważniają do przejazdu 2 osoby dorosłe oraz do 3 dzieci w wieku do 15 lat.

Decyzją radnych wycofane zostaną bilety 2- i 3-dobowe. Zmiany zaczną obowiązywać od 1 sierpnia. Wówczas nastąpi integracja transportu publicznego Poznania z gminami Kórnik i Zaniemyśl i wprowadzona zostanie czwarta strefa biletowa, oznaczonej literą D . O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro