Reklama
Reklama

Poznań od 1 sierpnia połączy swoją komunikację z kolejnymi gminami

fot. ZTM

Poznańscy radni wyrazili zgodę na podpisanie porozumień z gminami Kórnik oraz Zaniemyśl, na mocy których ZTM Poznań przejmie organizację linii autobusowych nr 501, 502, 560 i 561.

Od 1 sierpnia do Kórnika i Zaniemyśla będzie można podróżować na podstawie biletów ZTM. Linie nr 501, 502, 560 i 561 nadal będą obsługiwane przez Kórnickie Przedsiębiorstwo Autobusowe Kombus, jednak będzie na nich obowiązywać taryfa biletowa ZTM.

Takie rozwiązanie pozwoli na wprowadzenie wspólnego biletu obejmującego całą podróż, co spowoduje istotną poprawę atrakcyjności transportu zbiorowego dla mieszkańców gminy Kórnik dojeżdżających do Poznania oraz mieszkańców Poznania dojeżdżających do miejscowości na terenie gminy Kórnik, dzięki niższym kosztom oraz większej wygodzie (brak konieczności kupowania osobnych biletów) - tłumaczy Wojciech Miechowicz, zastępca dyrektora ZTM w Poznaniu.

W związku z zaplanowaną na 1 sierpnia 2019r. dalszą integracją transportu publicznego Poznania i gmin Kornik i Zaniemyśl, poznańscy radni przyjęli dziś proponowane zmiany w taryfie biletowej ZTM. O szczegółach informujemy tutaj. Podstawową zmianą będzie wprowadzenie czwartej strefy biletowej, oznaczonej literą D. Z zasięgiem stref taryfowych można zapoznać się tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
10.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro