Reklama
Reklama

Naramowice: ulewy od lat podtapiają auta zaparkowane na ul. Bożymira

Zdjęcie zrobione w czwartek o 6.00 rano | fot. czytelnik
Zdjęcie zrobione w czwartek o 6.00 rano | fot. czytelnik

O sprawie poinformował nas czytelnik.

Zdaniem czytelnika, problem w tym miejscu występuje od kilkunastu lat. - Samochody są regularnie podtapianie podczas większych opadów. Zarząd Dróg Miejskich rozkłada ręce, urzędnicy tłumaczą się brakiem pieniędzy. A deszczówki jak nie było, tak nie ma - pisze.

- W południe bądź wieczorem ZDM wyśle beczkowóz, który wypompuje wodę z zalanego terenu. Patrzę na to od kilkunastu lat i zastanawiam się, czy koszty pracy beczkowozu nie przewyższyły już kosztów wybudowania deszczówki. Nie wspominając oczywiście o zalanych autach i kosztach takiej naprawy - dodaje.

O komentarz poprosiliśmy ZDM. - Z uwagi na uwarunkowania finansowe Zarząd Dróg Miejskich może w przypadku ul. Bożymira ograniczyć się do wypompowywania gromadzącej się wody. Niestety przy bardzo intensywnych opadach - takich jakie miały miejsce w nocy ze środy na czwartek i w czwartek rano, możliwe są zalania niektórych ulic w Poznaniu. W celu poprawy sytuacji w tym rejonie konieczne jest wybudowanie kanalizacji deszczowej oraz ulicy z utwardzoną nawierzchnią - mówi Marcin Idczak z ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro