Reklama

Artystyczne parkowanie

fot. UMP
fot. UMP

Parkowanie, czyli parki przyjazne ludziom. To akcja ośrodka Babilądu w poznańskich parkach.

Artystyczne parkowanie odbyło się w sobotę na Cytadeli. Uczestnicy pikniku konstruowali wiatrołapacze. Ci, którym masaż twarzy wiatrem nie wystarczył, mogli poddać się masażarowi dźwiękiem. Cytadelę opanowali wiatrołapacze.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA

Mali jak i duzi łowcy ze swoimi oryginalnymi wiatrołapkami z uporem wojowali z psotnym żywiołem.

Konstrukcja wiatrołapu nie jest skomplikowana. Folia, kawałek sznurka oraz bibułki i łapka na wiatr i już gotowe. Choć przygotowanie nie nastręcza większych trudności, to mali konstruktorzy są wymagający.

Warsztaty z wiatrem są częścią akcji parkowanie. Organizacja Babiląd i Stowarzyszenie Środek Świata chcą w ten sposób zachęcić poznaniaków do aktywnego i spontanicznego piknikowania.
Parkowanie za granicą jest bardzo modne, nawet w czasie lanchu pracownicy idą do parku uciąć sobie drzemkę. Organizatorzy chcą parkowanie spopularyzować i w Poznaniu.

Parkowanie na łapaniu wiatru się nie kończy. Owiewanie podmuchami twarzy to rodzaj masażu. Ci, którym on nie wystarcza mogli poddać się masażowi dźwiękiem przy użyciu mis tybetańskich. Masażysta wprowadza misy w drgania, które następnie przeszywają całe ciało. Doznanie jest podobno nieziemskie.

Masaż dźwiękiem pochodzi z Tybetu i liczy sobie już ponad 3 tysiące lat. Do Europy przywiózł go inżynier Peter Hess. Jak przekonuje Ewa Buss-Kiawtkowska kąmpiel w dźwiękach gongów i mis ma zbawienny wpływ na nasz organizm.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
24.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro