Reklama
Reklama

Artystyczne parkowanie

fot. UMP
fot. UMP

Parkowanie, czyli parki przyjazne ludziom. To akcja ośrodka Babilądu w poznańskich parkach.

Artystyczne parkowanie odbyło się w sobotę na Cytadeli. Uczestnicy pikniku konstruowali wiatrołapacze. Ci, którym masaż twarzy wiatrem nie wystarczył, mogli poddać się masażarowi dźwiękiem. Cytadelę opanowali wiatrołapacze.

Mali jak i duzi łowcy ze swoimi oryginalnymi wiatrołapkami z uporem wojowali z psotnym żywiołem.

Konstrukcja wiatrołapu nie jest skomplikowana. Folia, kawałek sznurka oraz bibułki i łapka na wiatr i już gotowe. Choć przygotowanie nie nastręcza większych trudności, to mali konstruktorzy są wymagający.

Warsztaty z wiatrem są częścią akcji parkowanie. Organizacja Babiląd i Stowarzyszenie Środek Świata chcą w ten sposób zachęcić poznaniaków do aktywnego i spontanicznego piknikowania.
Parkowanie za granicą jest bardzo modne, nawet w czasie lanchu pracownicy idą do parku uciąć sobie drzemkę. Organizatorzy chcą parkowanie spopularyzować i w Poznaniu.

Parkowanie na łapaniu wiatru się nie kończy. Owiewanie podmuchami twarzy to rodzaj masażu. Ci, którym on nie wystarcza mogli poddać się masażowi dźwiękiem przy użyciu mis tybetańskich. Masażysta wprowadza misy w drgania, które następnie przeszywają całe ciało. Doznanie jest podobno nieziemskie.

Masaż dźwiękiem pochodzi z Tybetu i liczy sobie już ponad 3 tysiące lat. Do Europy przywiózł go inżynier Peter Hess. Jak przekonuje Ewa Buss-Kiawtkowska kąmpiel w dźwiękach gongów i mis ma zbawienny wpływ na nasz organizm.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro