Reklama
Reklama

W Poznaniu powstaje grupa dla osób LGBT+ z Ukrainy. "Stanowią do 10 proc. każdej społeczności"

Marsz Równości 2018 | fot. Włodzimierz Hoppel

W Poznaniu powstaje kolejna inicjatywa przeznaczona dla imigrantów zza wschodniej granicy.

Szacuje się, że w aglomeracji poznańskiej może mieszkać nawet 100 tysięcy Ukraińców. Według badań, na które powołuje się Stowarzyszenie Grupa Stonewall, są wśród nich również osoby "LGBT+", stanowiące od 5 do 10 proc. społeczeństwa.
Z myślą o nich 1 czerwca odbędzie się spotkanie dla gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych. - O stworzeniu grupy dla osób z Ukrainy myśleliśmy już od dawna. Dzięki środkom uzyskanym z Funduszu Obywatelskiego w końcu stało się to możliwe. Uczestnicy i uczestniczki grupy będą mogli nawiązać nowe znajomości, wymienić się doświadczeniami i porozmawiać z osobami, które rozumieją ich sytuację - powiedział Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.
Podobne spotkania przeznaczone dla mniejszości ukraińskiej prowadzone są w Warszawie.

W Poznaniu będą odbywać się one raz w miesiącu na terenie siedziby Stonewall przy ul. Jackowskiego. Udział jest bezpłatny.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
13.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro