Reklama
Reklama

9-letnia Nadia z Komornik cierpi. Potrzebuje 3 mln złotych na leczenie

fot. siepomaga.pl

Czasu na zebranie środków finansowych zostało niewiele.

Nadia Szarek cierpi na skoliozę układową i zespół Silvera-Russella. Jej kręgosłup wykrzywia się tak bardzo, że zaczyna miażdżyć wewnętrzne narządy. Nie pomógł nawet implant, który miał powstrzymać wyginanie się kręgosłupa - wygiął się razem z nim. Dziecko bardzo cierpi, nie chodzi, a do tego bardzo ciężko oddycha.

Dodatkowo 9-latka od urodzenia cierpi na zespół Silvera-Russella - bardzo rzadki zespół wad wrodzonych. Choć lekarze po urodzeniu Nadii zapowiadali, że będzie roślinką, dziewczynka pokazała jak bardzo się mylili. Zaczęła mówić, a później szybko raczkować. - Wyrosła na taką śmiała, odważną, pozytywnie nastawioną do życia dziewczynkę... Nie wiem, skąd w niej ta radość, ta siła - wyjaśnia mama Nadii.

Niestety zaczęły się problemy z kręgosłupem, który zaczął się wykrzywiać. Najpierw go wydłużano metodą powodującą ból, potem przeprowadzono dwie operacje. - Plecki Nadia ma przecięte od szyi do pośladków, do tej pory się nie zagoiły... Ze zszywek spinających ranę tryskała krew. Nadia krzyczała z bólu, a ja razem z nią - z bezsilności - dodaje.

Mimo całego bólu i cierpienia okazało się, że operacje nie pomogły. W Polsce lekarze nie mogą jej już pomóc, ale leczenia dziewczynki podejmą się specjaliści z USA. - Przeprowadzą operacją usunięcia obecnego implantu, który zagraża życiu Nadii. Następnie Nadię czeka ponowne założenie wyciągu czaszkowego halogravity traction na około 2 tygodnie, a potem kolejna operacja wszczepienia właściwego implantu. To bardzo, bardzo skomplikowana procedura.

Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka dla Nadii. Potrzeba blisko 3 mln złotych, z czego 1,4 mln już udało się uzbierać. Ale to wciąż za mało. Czas upłynie 11 czerwca. Pomóc możesz TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
40.15 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro