Reklama
Reklama

Nawet 10 tysięcy osób dziennie może odwiedzić ZOO w majówkę!

fot. Nowe ZOO

Środa i czwartek mają być najcieplejszymi dniami tegorocznego weekendu majowego, dlatego warto je spędzić na świeżym powietrzu - choćby w Nowym ZOO.

Każdego roku w majówkę poznańskie Nowe ZOO przeżywa prawdziwe oblężenie. W tym roku może być podobnie, tym bardziej, że w weekend otwarto nową atrakcję ogrodu - azyl dla ocalonych zwierząt, w którym mieszkają dwa lwy - Kizia i Leoś. Wiosną trafiły do Nowego ZOO ze Śląska, gdzie policja odebrała je ówczesnemu właścicielowi. Ale azyl nie jest jedynym miejscem wartym zobaczenia. Nowe "domy" mają m.in. lemury, a w ogródku dziecięcym można popatrzeć na młodego osiołka.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Dodatkowo, z okazji majówki, przygotowano mnóstwo innych atrakcji. Na 1 maja zaplanowano Dzień ochrony nosorożców, na 2 maja - Śladami kotów z poznańskiego ZOO, na 3 maja - Madagaskar w Poznaniu, na 4 maja - Dzień ptaków, a na 5 maja - Dzień szczęśliwych niedźwiedzi.

ZOO przewiduje, że w majówkę, przy okazji akcji Poznań za pół ceny (odbywa się w sobotę i niedzielę) ogród zoologiczny przy ulicy Krańcowej może odwiedzać nawet 10 tysięcy osób dziennie. A to oznacza spore kolejki do kas po bilety. - Aby uniknąć stania w kolejkach bilety można kupić w internecie. Nie ma konieczności ich drukowania, wystarczy kod w telefonie - wyjaśnia Małgorzata Chodyła, rzeczniczka ZOO. - Zwiedzający z biletami zakupionymi on-line wchodzą samodzielnie przez bramki wejściowe po zeskanowaniu kodu biletu - dodaje.

Przypominamy też, że na teren ZOO nie można wejść z hulajnogą lub rowerkiem dziecięcym. Trzeba je zostawić w aucie lub najlepiej w domu. - Na wysokich wzniesieniach dzieci często tracą panowanie nad hulajnogą lub rowerkiem biegowym (kiedy ktoś przemyci jednak pojazd na teren zoo) zajeżdżają nagle drogę kolejkom, kierowca zmuszony do gwałtownego hamowania naraża bezpieczeństwo podróżujących. Mieliśmy już kilka poważnych wypadków (złamania, wybite zęby) - tłumaczy Chodyła.

To nie koniec przydatnych informacji. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem turystów i poznaniaków, w szwach pęka parking przy ZOO. Zapełnia się już około 11.00, warto więc zostawić auto np. przy Termach Maltańskich. Kasy ZOO otwarte są od 9.00 do 18.00, a ogród do 19.00.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro