Reklama

Dyskont wyrzuca dobre sadzonki do śmieci i straszy policją tych, którzy chcieli je wziąć

fot. FB
fot. FB

Na sadzonki znaleźli się chętni, jednak pracownicy jednego z poznańskich sklepów sieciowych zabronili wziąć ich z kontenera na bioodpady.

O sprawie informuje Głos Wielkopolski. Dziennik powołuje się na informacje zawarte na jednej z facebookowych grup. Członkowie społeczności na informacje o możliwości wzięcia darmowych sadzonek zareagowali entuzjastycznie. Jak się jednak okazuje, nawet jeśli coś zostało wyrzucone do śmieci, to nie oznacza, że można to sobie przygarnąć. I tak też właśnie jest z sadzonkami w kontenerach przy Biedronce przy ul. Strzeszyńskiej.

- Leżały w śmietniku, więc chciałam je sobie wziąć do posadzenia. Chociaż z części mogło coś wyrosnąć - relacjonuje dziennikarzom Głosu pani Kasia. Szybko jednak pojawił się na miejscu pracownik sklepu. - Straszył mnie kamerą i zgłoszeniem sprawy na policję, twierdził, że chcę ukraść własność sklepu - dodaje.

Autorzy artykułu poprosili o komentarz rzeczniczkę firmy Jeronimo Martins Polska, czyli właściciela sieci. - Zgodnie z obowiązującymi w sklepach sieci Biedronka standardami, niesprzedane kwiaty są przeceniane - rabaty na nie sięgają często nawet 80 proc. Dopiero później rośliny trafiają do specjalnych pojemników na odpady zielone. Odpady BIO, wśród których znajdują się kwiaty cięte i doniczkowe, zamiast trafić na składowisko odpadów, są zagospodarowywane m.in. w kompostowni lub biogazowni. W ten sposób przetworzone służą jako nawóz lub zgromadzona w odpadach energia zostaje efektywnie wykorzystana jako biogaz - tłumaczy Karolina Ulatowska specjalista ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska.

W tekście pojawił się też komentarz socjologa, Jarosława Urbańskiego. - Z formalnego punktu widzenia może i mają rację, ale nie zmienia to faktu, że sieci dystrybucji generują marnotrawstwo i trzeba z tym walczyć - twierdzi poznański naukowiec.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro