Remis po słabym widowisku. Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1

W 33. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Mecz od początku nie toczył się w zbyt wysokim tempie i dla postronnego widza nie był zbyt atrakcyjnym widowiskiem. W pierwszym kwadransie aktywniejsza była Pogoń, gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, nie przekładało się to jednak na żadne konkrety.
W 22. minucie w polu karnym Pogoni po starciu z rywalem upadł Gumny. Arbiter ukarał go za próbę wymuszenia jedenastki, ale telewizyjne powtórki pokazały, że sędzia Gil w tej sytuacji się pomylił.
Mecz się wyrównał, minuty mijały, a na boisku nie działo się nic wartego większej uwagi. W końcu z kilku metrów do bramki Lecha trafił Majewski, ale sędzia pokazał pozycję spaloną i gola nie uznał.
Były lechita ostatecznie zdołał jeszcze przed przerwą wpisać się na listę strzelców. Już w doliczonym czasie gry dobrze dośrodkował Malec, a Majewski wykończył akcję efektownym wolejem.
Po zmianie stron mecz nadal stał na bardzo niskim poziomie, nie zmieniały tego nawet kolejne roszady personalne.
W końcu Lech nieco uaktywnił się w ataku. Bliski szczęścia był Trałka, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę.
Bramka na 1:1 to zasługa Tiby. Portugalczyk wpadł w pole karne, minął dwóch rywali, zagrał w okolice 5. metra, a tam interweniujący Bartkowski trafił piłką w Drygasa, po czym futbolówka wpadła do bramki.
Podział punktów można uznać za sprawiedliwy. Remis pozwala Lechowi zachować realne szanse na 4. miejsce w tabeli, ale niezbędna będzie do tego o wiele lepsza gra niż w sobotni wieczór.
Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1 (1:0)
Pogoń: Jakub Bursztyn - David Stec, Mariusz Malec, Sebastian Walukiewicz (Bartkowski 87"), Ricardo Nunes - Santeri Hostikka, Kamil Drygas, Tomas Podstawski, Zvonimir Kozulj, Radosław Majewski - Iker Guarrotxena (Benyamina 62")
Rezerwowi: Łukasz Załuska, Jakub Bartkowski, Sebastian Kowalczyk, Michał Żyro, Jin Izumisawa, Soufian Benyamina, Adrian Benedyczak
Lech: Jasmin Burić - Robert Gumny, Thomas Rogne, Rafał Janicki, Volodymyr Kostevych - Tymoteusz Klupś (Vujadinović 90"), Łukasz Trałka, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (Tomasik 78") - Maciej Gajos (Makuszewski 57") - Filip Marchwiński
Rezerwowi: Matus Putnocky - Vernon De Marco, Nikola Vujadinović, Maciej Makuszewski, Mateusz Skrzypczak, Marcin Wasielewski, Piotr Tomasik
Bramki: Majewski 45" - Drygas 88" (samobójcza)

Kartki: Robert Gumny 21" (żółta), Janicki 34" (żółta), Makuszesski 90" (żółta)

Sędzia: Paweł Gil

Pogoń Szczecin
1:1
90:00 00:00
90
Koniec spotkania. Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1. Bramki: Majewski - Drygas (samobójcza)
90
Żółtka kartka dla Majewskiego, nie zagra on w następnej kolejce
90
Zmiana w Lechu: Vujadinović za Klupsia
88
Tiba świetnie minął rywala w polu karnym, zagrał w okolice 5. metra, interweniujący Bartkowski trafił piłką w Drygasa, a ta wpadła do bramki
88
1:1! Samobójczy gol gospodarzy
87
Zmiana w Pogoni: Bartkowski za Walukiewicza
83
Marchwiński ładnie oszukał rywala, podał do Tiby, ten uderzył z bliskiej odległości, ale skutecznie interweniował Bursztyn
82
Tałka! Piękne uderzenie z woleja, ale piłka trafiła w poprzeczkę
79
Lech miał rzut rożny, po dośrodkowaniu zakotłowało się w polu karnym, ale nie udało się oddać strzału
74
Powinno być 2:0 dla Pogoni: Kozulj miał czystą pozycję, ale nie trafił do bramki z 11. metra
65
Minęło 20 minut drugiej połowy, Lech właściwie ani razu nie zagroził w tym czasie bramce Pogoni
55
Jóźwiak i Stec znokautowali się z...arbitrem. Sędzia padł na ziemię, ale wszystko już w porządku