Reklama
Reklama

"No i pyk, zamiast combi mamy hatchbacka" - ostra kara dla "mistrza parkowania" na zagranicznych blachach

fot. legolas215/Wykop
fot. legolas215/Wykop

Auto widoczne na fotografii wystaje niewiele ponad metr poza miejsce przeznaczone do parkowania. To wystarczyło, by ktoś potraktował je farbą.

Zdjęcie pokazujące, co spotkało kierowcę, który zaparkował auto nie licząc się z innymi uczestnikami ruchu, pojawiło się na portalu Wykop. Autor wpisu twierdzi, że zostało ono zrobione w Poznaniu.

Wpis wywołał zażartą dyskusję wykopowiczów. Niektórym taki sposób samowolnego wymierzania kary się nie spodobał, jak chociażby użytkownikowi kryjącemu się pod nickiem KrakenFormKrakenowo, który uważa, że: "Takie rzeczy się zgłasza na policję a nie niszczy się komuś samochód. Tu zawsze będzie jak w lesie". Inny z komentujących nazwał takie zachowanie buractwem.

- Buractwo to jest jak chcesz wyjechać z własnego domu i nie możesz, bo jakiś kretyn nie umie parkować - uważa z kolei publikujący pod pseudonimem Millionth_Visitor. Część z dyskutujących zwraca uwagę na to, że straży miejskiej trudno byłoby wymierzyć karę kierowcy, skoro auto ma zagraniczne rejestracje.

W dyskusji pojawiła się też sugestia, że malunek na karoserii źle zaparkowanego samochodu nie został zrobiony farbą, ale sztucznym śniegiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro