Reklama
Reklama

Stara kanapa, ubrania, kasety, garnki, rozwalona szafa - nielegalne wysypisko przy Forcie IV rośnie w oczach

fot. Projekt BUF/FB
fot. Projekt BUF/FB

- Tak jak się walały części samochodów, prawdopodobnie z nielegalnych warsztatów, tak wczoraj napotkałem na czyszczenie domu - pisze Projekt BUF.

Admin facebookowej strony zajmującej się fortyfikacjami poruszył temat przybierającej na rozmiarach kupy śmieci składowanych przy Forcie IV. - Nie mówię tu o pojedynczych walających się butelkach, puszkach po piwie czy torebkach foliowych. Mając w plecaku worki na śmieci nie problemem jest dla mnie zebranie tego co się wala pod nogami i wyrzuceniem do najbliższego śmietnika - czytamy w najnowszym poście. Tym razem chodzi o składowisko przy Forcie IV, sprawiające wrażenie regularnie powiększanego o nowe dostawy nielegalnych odpadów.

- Tak jak się walały części samochodów, prawdopodobnie z nielegalnych warsztatów, tak wczoraj napotkałem na czyszczenie domu. Stara kanapa, ubrania, kasety, garnki, rozwalona szafa, łopata do odśnieżania a nawet taczka to rzeczy, które można znaleźć na stercie śmieci - pisze pasjonat fortyfikacji.

Autorowi strony Projekt BUF trudno zrozumieć takie praktyki. - Na terenie naszego miasta istnieje kilka gratowisk, na których można składować odpady i z tego co się orientuję, przyjmują je za darmo za okazaniem dowodu tożsamości pod warunkiem, że jest się mieszkańcem gminy Poznań. Istnieje kilkanaście firm, które w swojej ofercie wynajmują kontenery, a w cenie wywiozą odpady na wysypisko. Nawet nieopodal fortu mieści się taka firma - wymienia forteczniak.

Bloger nie traci jednak nadziei, o czym może świadczyć pytanie pod koniec wpisu: - Skoro jakiś czas temu udało się zlikwidować nielegalne wysypisko na dziedzińcu przy Forcie piątym czy tym razem się powiedzie?

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro